Policjanci z Zamościa na podium. Gratulujemy! (zdjęcia)

0
102

Monika Mazur oraz Radosław Wasilewski, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, z sukcesem ukończyli kolarski wyścig “Małopolska Majka Days”. Zdobyli miejsca na podium. Monika Mazur była pierwsza na mecie wśród wszystkich startujących policjantek oraz druga wśród wszystkich uczestniczek wyścigu w swojej kategorii wiekowej. Natomiast Radosław Wasilewski w kategorii wiekowej policjantów do 44 lat zajął trzecie miejsce. Również był trzeci w klasyfikacji wszystkich mężczyzn startujących na dystansie Medio Fondo.

W miniony weekend, 27 sierpnia, w Dobczycach odbyła się szósta edycja wyścigu “Małopolska Majka Days” – kolarskiego święta z udziałem olimpijskiego medalisty Rafała Majki. Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa szosowego w Polsce, promowanie lokalnych atrakcji turystycznych oraz propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji. Wszyscy uczestnicy w różnych kategoriach wiekowych startowali jednocześnie, wybierając spośród trzech dystansów. Trasy, charakteryzujące się licznymi podjazdami, przebiegały przez okolice miasta Dobczyce, powiat myślenicki oraz limanowski.

Tak jak w poprzednich latach, wprowadzono również klasyfikację indywidualną “Policjant” Open. Rywalizacja mundurowych podzielona na płeć odbyła się na niemal 60-kilometrowym dystansie. W wyścigu wzięło udział wielu policjantów, w tym Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinspektor Roman Kuster. Do uczestników wyścigu należeli również zamojscy policjanci Monika Mazur i Radosław Wasilewski.

Monika Mazur z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu jako pierwsza ze wszystkich startujących policjantek dotarła do mety. Zajęła również drugie miejsce na podium w swojej kategorii wiekowej, uwzględniając wszystkie uczestniczki wyścigu.

Radosław Wasilewski, pełniący służbę w Komisariacie Policji w Szczebrzeszynie, także z powodzeniem ukończył wyścig kolarski, zdobywając miejsce na podium. W kategorii wiekowej policjantów do 44 lat zajął trzecie miejsce na mecie, a także trzecie miejsce w klasyfikacji wszystkich mężczyzn startujących na tym dystansie. W klasyfikacji ogólnej spośród około 200 zawodników zajął szóstą pozycję.

Organizatorzy wydarzenia uwzględnili również klasyfikację drużynową. Reprezentacja polskiej Policji osiągnęła pierwsze miejsce.

Monika Mazur oraz Radosław Wasilewski tydzień wcześniej, 20 sierpnia, brali udział w VI Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym, które odbyły się w Warce. W wyścigu wziął również udział inspektor Wiesław Pawluk, Komendant Miejski Policji w Zamościu. W trudnych warunkach pogodowych kolarze musieli pokonać 66 kilometrów. Deszcz i silny wiatr nie stanowiły przeszkody dla Moniki, która również wróciła z medalem. W swojej kategorii dojechała na metę jako druga. Pan Komendant oraz Radosław Wasilewski zdobyli czwarte miejsca w swoich kategoriach.

Serdecznie gratulujemy naszym policyjnym kolarzom i życzymy im, aby nadal rozwijali swoją pasję, osiągając jak najlepsze wyniki.

Źródło: KMP Zamość, Aspirant Sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: “Nad Niemnem” w Parku Miejskim czyli kolejne Narodowe Czytanie
Następny artykułWrześniowe uroczystości patriotyczne w Zamościu [PROGRAM]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments