Znęcał sie nad kurą. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

0
248

58-latek z gminy Hrubieszów odpowie za znęcanie się nad kurą ze szczególnym okrucieństwem. Kiedy na jego podwórze przeszła kura sąsiada, zaczął okładać ją kijem od szczotki, a następnie ledwo żywe zwierzę przerzucił przez płot. Z powodu doznanych obrażeń, kura musiała zostać uśpiona przez weterynarza. Przepisy ustawy o ochronie zwierząt przewidują do 5 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości nieopodal Hrubieszowa. Na posesję 58-latka przeszła kura sąsiada. Mężczyzna zdenerwował się, bo jak twierdził, kury już nie pierwszy raz wchodziły mu na posesję i niszczyły warzywa.

Chwycił więc szczotkę i kijem zaczął kilkukrotnie okładać zwierzę. Potem kiedy kura już ledwo trzymała się na nogach przerzucił ją przez płot do sąsiada. Właściciel kury widząc zmaltretowane zwierzę wezwał na miejsce policję. Okazało się, że kura ma połamane kości i nie może sama się poruszać. W tym przypadku była niezbędna interwencja weterynarza, który musiał uśpić zwierzę.

58-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów odpowie teraz za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Według przepisów ustawy o ochronie zwierząt grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Hrubieszów, aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

Poprzedni artykułNowoczesne aranżacje i awangarda podczas Bach Jazz Collective [WSTĘP WOLNY]
Następny artykułElektryczny 18-metrowy, przegubowy autobus na ulicach Zamościa (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments