“Rowerowo-alkoholowe eskapady w Łabuniach

1
479
fot.policja

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Łabuniach Zatrzymują Nietrzeźwych Rowerzystów

Łabunie Pierwsze, 18 sierpnia 2023 – Kolorowa scena, która mogłaby się znaleźć w filmie komediowym, rozegrała się wczoraj przed południem w miejscowości Łabunie Pierwsze. Tamtejsi funkcjonariusze Posterunku Policji, mając nosa do wykrywania nietrzeźwych rowerzystów, zatrzymali dwójkę kolorowych osobowości na dwóch kółkach.

38-letnia mistrzyni jazdy z promilami, zamieszkała w gminie Łabunie, dała z siebie wszystko, prezentując poziom trzeźwości, który wskazywałby raczej na pępkowy stan. Niestety, przepadła przez testy z promilami. Co ciekawe, w jej przypadku powód do zatrzymania nie ograniczał się jedynie do promili – wraz z rowerem miała zakaz wydany przez Sąd Rejonowy.

W towarzystwie 38-latki wyruszył na szlaki 67-letni nieustraszony senior, mieszkaniec tej samej gminy. Nie można go jednak winić za całkowitą dezorientację przestrzenną – choć miał mniej promili w krwi niż jego młodsza koleżanka, to jednak również przekroczył stawkę, która wykluczała go z rywalizacji o złoty rowerowy medal. Nie byłoby w tym wszystkim nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że również i on miał na karku niemiły przypominajkę w postaci orzeczonego zakazu wsiadania na jednoślad

Żywiołowy duet szybko przyciągnął uwagę policyjnego patrolu, który postanowił dokładniej zbadać ich brawurowe ewolucje na drogach. 

Para kolarzy czeka teraz na kolejny rozdział swoich rowerowych wyczynów – tym razem przed Sądem. Zarzuty są konkretne: prowadzenie roweru w stanie nie tyle trzeźwości, co pogodzenia z fizyką oraz nieposłuszeństwo wobec zakazów wydanych przez wymiar sprawiedliwości. 

Wkrótce para cyklistów ponownie stanie przed Sądem. Odpowiedzą za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia tego typu pojazdów.

Źródło: KMP Zamość

Zdjęcie poglądowe z archiwum NKZ

Poprzedni artykułPiknik naukowy Akademii Zamojskiej już w najbliższą niedzielę [WSTĘP WOLNY]
Następny artykułKobiecy wieczór w Stylowym
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
grrr

nie mowi sie kolorowy tylko afroamerykanin !