Doszło do 22 wypadków drogowych, w których 3 osoby poniosły śmierć na miejscu, a 28 zostało rannych.

0
115

Podczas minionego weekendu doszło do 22 wypadków drogowych, w których 3 osoby poniosły śmierć na miejscu, a 28 zostało rannych. Doszło do 200 kolizji drogowych oraz wyeliminowaliśmy 98 nietrzeźwych kierujących. Jedna osoba utonęła podczas wypoczynku nad wodą.

Na drogach Lubelszczyzny dbaliśmy o bezpieczeństwo przemieszczających się osób do miejsc wypoczynku. Koncentrowaliśmy się na badaniu stanu trzeźwości kierujących, pomiarach prędkości, sprawdzaniu stanu technicznego pojazdu, a także sprawdzaniu sposobu przewożenia pasażerów.

Długi weekend rozpoczęliśmy akcją „Prędkość”, gdzie dokonywaliśmy pomiarów prędkości kierujących pojazdami zarówno statycznie, jak i dynamicznie, przy użyciu mierników prędkości i videorejestratorów. Działania miały charakter międzynarodowy i były koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Pomimo naszych wzmożonych kontroli i apeli o rozważną jazdę zgodną z przepisami, od piątku do wtorku na drogach Lubelszczyzny doszło do 22 wypadków, w których 28 osób zostało rannych. Trzy osoby poniosły śmierć w wypadku drogowym w powiecie opolskim.

W miejscowości Chodel, kierujący Oplem Astra 77 latek wyjechał z drogi podporządkowanej i wymusił pierwszeństwo nad kierującym BMW. W wyniku wypadku 3 pasażerki z Opla, siedzące na tylnej kanapie poniosły śmierć na miejscu.

Podczas minionego weekendu doszło również do 200 kolizji drogowych i wyeliminowaliśmy 98 nietrzeźwych kierujących.

Z kolei podczas akcji „Prędkość”, którą przeprowadzili policjanci na terenie całego województwa, ujawnionych zostało 1920 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Mundurowi ujawnili ogółem 1788 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, z czego 1201 – odnotowano w rejonie przejść dla pieszych. Zatrzymaliśmy kierującym 15 praw jazdy, z czego 9 – za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Ponadto do tragicznego w skutkach zdarzenia podczas wypoczynku nad wodą doszło w powiecie parczewskim. 43 latek skoczył „na główkę” z pomostu do jeziora bialskiego i niestety w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

W naszym województwie doszło również do dwóch wypadków w rolnictwie. W powiecie łukowskim 27 latek chciał podłączyć przyczepę do ciągnika rolniczego i wtedy został przygnieciony przez pojazd. Do drugiego wypadku doszło w powiecie kraśnickim, gdzie 56 letni kierujący kombajnem cofając pojazdem wjechał w starorzecze rzeki i doprowadził do przewrócenia się pojazdu, który przygniótł znajdującego się w środku mężczyznę.

Policja Lubelska, młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

Poprzedni artykułRolnicy z Gminy Zamość podziękują za plony. Nie zabraknie atrakcji [PROGRAM]
Następny artykułRealizacji drogi S17 – kolejny etap
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments