Zamiast deski do pływania otrzymał książkę do religii

0
272
fot. Policja

Mocno zdziwiła 50-latka z gminy Łaszczów zawartość paczki, którą zamówił. Zamiast zakupionej na portalu internetowym deski do pływania, otrzymał… książkę do religii. Mężczyzna za przesyłkę zapłacił prawie 800 zł blikiem w paczkomacie, jednak dzięki szybkiej reakcji policjantów, pieniądze udało się w porę zablokować. Mundurowi zajęli się wyjaśnianiem sprawy, jednocześnie apelując o ostrożność podczas zakupów w sieci.

Do posterunku w Łaszczowie zgłosił się 50-letni mieszkaniec gminy. Poinformował policjantów, że został oszukany podczas internetowych zakupów. Mężczyzna za pośrednictwem OLX kupił deskę do pływania „SUP”. Ze sprzedającym umówił się co do formy wysyłki przesyłki oraz płatności „za pobraniem” przy jej odbiorze. Paczka ostatecznie trafiła do paczkomatu, skąd mieszkaniec gminy Łaszczów ją odebrał, po wcześniejszym uiszczeniu opłaty. Mężczyzna zapłacił blikiem blisko 800 zł w paczkomacie. Po otwarciu przesyłki, mocno zdziwiła go jej zawartość. Zamiast deski do pływania, otrzymał książkę do religii. 50-latek próbował skontaktować się ze sprzedającym i wyjaśnić „pomyłkę”. Okazało się to bezskuteczne, ponieważ sprzedający zerwał z nim wszelkie kontakty. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji i działaniom policjantów, pieniądze udało się w porę zablokować.

Wyjaśnianiem sprawy zajęli się mundurowi, jednocześnie przypominając o zachowaniu ostrożności podczas zakupów w sieci. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, dokładnie zweryfikujmy sprzedawcę. Na temat jego uczciwości mogą świadczyć pozostawione przez internautów komentarze. Robiąc zakupy przez internet, starajmy się wybierać sprawdzone sklepy z dłuższą historią działalności. Z rozwagą korzystajmy również z super okazji, gdzie cena za towar jest znacznie niższa niż jego wartość rynkowa.

Źródło: KMP Zamość, młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Poprzedni artykułRodzinne oddawanie krwi – Otwarta Akcja Poboru Krwi
Następny artykułZawyją syreny
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments