Wydarzenie “Z młodej piersi się wyrwało…” po raz pierwszy w Zamościu

0
270

1 sierpnia 2023 roku wydarzenie „Z młodej piersi się wyrwało…” po raz pierwszy odbędzie się w Zamościu. Patronami Honorowymi wydarzenia są: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk, Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński.

1 sierpnia 2023 r., bezpośrednio po Godzinie „W” Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Zamość, Województwa Lubelskiego i turystów do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Śpiewy poprowadzą muzycy, dzieci, młodzież, osoby dorosłe z Miasta i Gminy Zamość.

Wśród utworów znajdą się pieśni z okresu II wojny światowej, Powstania Warszawskiego, Warszawianka z Powstania Listopadowego, oraz 2 utwory w hołdzie bohaterom Powstania Zamojskiego.

Wydarzenie poprowadzi Dorota Choma – dziennikarz TVP Lublin.

O godz. 17.00 w Godzinie „W” na Rynku Wielkim druhowie OSP z Gminy Zamość na dźwiękach syreny zapalą race biało-czerwone, a następnie poprowadzą uczestników wydarzenia na Rynek Wodny, na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Swój udział zapowiedzieli również żołnierze 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego.

Teksty pieśni umieszczone zostaną na telebimie.

Prezes Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu Małgorzata Farion, zaprasza do udziału w uroczystościach patriotycznych i zabrania ze sobą flag i innych oznaczeń narodowych. Stowarzyszenie, wydarzeniem patriotyczno-edukacyjno-muzycznym chce połączyć się z Warszawą i  innymi miastami, które w tym dniu, w muzycznej formie pamiętać będą o bohaterskiej postawie walczących o wolność naszej Ojczyzny.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Programu „Warto być Polakiem”, którego inicjatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego, a głównym celem jest promowanie polskości i patriotyzmu wśród mieszkańców województwa lubelskiego.

plakat projekt 1 sierpnia 2023 Wydarzenie

Poprzedni artykułZ Mrożkiem w Zamościu i Szczebrzeszynie
Następny artykułPotwierdzamy. Jest praca w Zamościu. Zajrzyj na naszą listę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments