Opowieść o przemijaniu w wykonaniu Agnieszki Wójtowicz pochodzącej z Zamościa

0
175

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego zaprasza na wernisaż wystawy Agnieszki Wójtowicz. Autorka urodzona w Zamościu, mieszka i pracuje w Lublinie. „Kompozycje artystki przywodzą na myśli urok starych blaknących klisz fotograficznych, ożywionych akcentami bladego koloru. To swoista opowieść o przemijaniu.” Wystawie towarzyszy katalog. Zapraszamy 21 lipca na godz. 16.00 do Galerii Ex Libris.

Agnieszka Wójtowicz – artystka plastyczka, projektantka wnętrz, członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Urodzona w Zamościu, prywatnie i zawodowo związana z Lublinem. Jej działania twórcze obejmują malarstwo, rysunek, ilustrację książkową i fotografię. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie oraz Wydziału Artystycznego UMCS. Jej prace od lat dziewięćdziesiątych XX wieku publikowane były cyklicznie w dzienniku: ,,Dzień” oraz w ,,Kurierze Lubelskim”, ,,Akcencie” i ,,Express Faktach”. W latach 1992-1993 pracowała w Telewizji Niezależnej Lublin, wykonując scenografię do programów telewizyjnych, była także autorką programu ,,Magazyn Teatralny”. Współpracowała z Galerią Sztuki Sceny Plastycznej KUL, z pracownią plastyczną Teatru Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Od 2005 r. współpracuje z Galerią Sztuki Ośrodka Praktyk Teatralnych ,,Gardzienice”. Od 2023 roku pełni funkcję skarbnika ZZPAP.

Laureatka wielu nagród i wyróżnień. Wielokrotna Stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego i Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Lublin. Uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych, m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu i ponad 30 wystaw indywidualnych.

Jej prace znajdują się w kolekcji Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie, w kolekcji Ośrodka Praktyk Teatralnych ,,Gardzienice”, zbiorach prywatnych w kraju oraz m.in. w Paryżu, Londynie i Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Książnica Zamojska

image 6487328 Opowieść o przemijaniu w wykonaniu Agnieszki Wójtowicz pochodzącej z Zamościa

Poprzedni artykułPolicjanci na rowerach patrolują miasto (zdjęcia)
Następny artykułObchody średniowiecznej bitwy w pobliżu grodu Wołyń [PROGRAM]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments