5 medali Akademickich Mistrzostw Europy dla Akademii Zamojskiej

0
103

Trzy złote i dwa brązowe – to medalowy dorobek Akademii Zamojskiej w Akademickich Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym. Reprezentanci AZ potwierdzili swoją dominację nie tylko w Polsce, ale też w Europie.

 

Akademia Zamojska zdobyła złoto w turnieju drużynowym, który wywalczył zespół w składzie: Jakub Folwarski, Konrad Kulpa, Damian Wederlich i Jan Zandecki. Do tego krążka podopieczni trenera Piotra Kostrubca dołożyli kolejne. W singlu najlepszy okazał się Jan Zandecki, zaś brąz zdobył Jakub Folwarski. W deblu również było gęsto na podium od studentów Akademii Zamojskiej. Złoto zdobył duet Konrad Kulpa i Jan Zandecki, zaś brąz – Jakub Folwarski i Damian Węderlich. Wszyscy reprezentanci są studentami AZ na kierunku turystyka i rekreacja.

 

Pięć medali w tym trzy złote to dla nas kolejny wielki sukces i historyczne dokonanie naszych startów w AME. Z roku na rok jest coraz głośniej o Akademii Zamojskiej i jej sukcesach sportowych, co jest niezwykle dla nas ważne. Przebieg turnieju i wygrana w drużynie wskazywały na wysoką formę zawodników, lecz końcowy sukces przerósł moje oczekiwania. Trzy złote medale Jana Zandeckiego dodatkowo były wisienką na torcie i podkreśliły dominację drużyny w całym turnieju – podsumował szczęśliwy trener Piotr Kostrubiec, nauczyciel akademicki na kierunku turystyka i rekreacja.

Źródło: Akademia Zamojska

1086b 5 medali Akademickich Mistrzostw Europy dla Akademii Zamojskiej

Poprzedni artykułV Ludowe spotkanie z zaśpiewem i przytupem [PROGRAM]
Następny artykułXXIV Zamojskie Dni Folkloru za nami [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments