“Sytuacja awaryjna” w Kinie Konesera

0
112

Pociąg jadący z pasażerami, ale za to bez maszynisty? Brzmi absurdalnie, ale ta historia wydarzyła się naprawdę na jednej z linii kolejowych w Czechach w 2019 roku, stając się inspiracją dla nowej komedii Jiříego Havelki zatytułowanej „Sytuacja awaryjna”. Na projekcję filmu zaprasza Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu 13 lipca 2023 godz. 19.00 w ramach cyklu filmowego Kino Konesera.

Wagon kolejowy bywa miejscem wielu niezwykłych spotkań. Choć podróżujący pasażerowie zwykle w dużej mierze skupieni są na sobie, gdy tylko coś przestaje iść zgodnie z planem, zaczynają się integrować i nawiązywać nowe znajomości. Tak dzieje się z bohaterami „Sytuacja awaryjna” i nie chodzi tu o zwykłe opóźnienie. Kiedy okazuje się, że na skutek nieszczęśliwego wypadku w pociągu brakuje prowadzącego go maszynisty, do grupy zamkniętych w wagonie ludzi dociera, że są zdani wyłącznie na siebie.

Wśród nich znajdują się między innymi: członkowie zespołu muzycznego, małżeństwo w średnim wieku, mały chłopiec, właściciel zakładu pogrzebowego. Wszyscy mają wspólny cel – jak najszybciej zatrzymać skład i się z niego wydostać. W tym samym czasie lokalne władze planują akcję ratunkową.

Opierając się na prawdziwej historii, reżyser „Właścicieli” przedstawia pełną absurdu komedię charakterów. Umiejscawia akcję w niewielkiej przestrzeni, co sprzyja konfrontacji różnych typów osobowości i reprezentowanych przez nich poglądów. Czy bohaterowie w imię wyższego celu będą w stanie się ze sobą dogadać?

Bilety: 15 zł (norm.), 12 zł (ulg.)

Źródło: CKF “Stylowy”

1106 840x420 1

10 840x4202 1

Poprzedni artykułWakacyjne zajęcia z Gryfem
Następny artykułZamość: Uwaga! Zmiana miejsca spektaklu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments