10 000 000 zł dla Technikum im. Jana Zamoyskiego na utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie geodezji

0
257

Wczoraj (04.07) w Ministerstwie Edukacji i Nauki odbyło się spotkanie, podczas którego Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu, jako jedyne w Polsce, otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 10 000 000 zł, na utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie geodezji. Organem prowadzącym Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu jest Powiat Zamojski. 

W wydarzeniu uczestniczyli m. in.: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Starosta Zamojski Stanisław Grześko, nauczyciel przedmiotów zawodowych z dziedziny geodezji w Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu Łukasz Czerwonka.

Branżowe Centra Umiejętności to ośrodki kształcenia, szkolenia i egzaminowania na potrzeby uczniów, studentów oraz pracowników branż. Z założenia są to rozwinięte pod względem technologicznym ośrodki kształcenia i egzaminowania w danej branży, mające zapewnić wsparcie istniejącym placówkom edukacyjnym i umożliwić tworzenie nowych. Podstawowym zadaniem BCU jest rozwój szkolnictwa zawodowego.

Do końca 2023 roku w Polsce powstać ma co najmniej 20 Branżowych Centrum Umiejętności, natomiast do końca 2024 roku kolejne 100. 

Poprzedni artykułHodowcy świętowali jubileusz
Następny artykułGm. Zamość: Wybudują drogę w Wólce Panieńskiej i Szopinku
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments