Wakacyjne atrakcje w Gminie Zamość [ZDJĘCIA]

0
495

GOK, Biblioteka i Izba zapraszają dzieci oraz młodzież do udziału w darmowych zajęciach, spotkaniach i pokazach. Oto zbiorcza oferta kulturalna na zagospodarowania wolnego czasu w wakacje 2023 r. w trzech instytucjach kulturalnych Gminy Zamość. Wtorki spędzisz w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość w Wysokiem, środy w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość w Mokrem, a czwartki w Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem. Stałe zajęcia, ujęte w zbiorczym harmonogramie i na plakacie, nie obejmują jednorazowych wydarzeń kulturalnych, festynowych, rekreacyjnych i sportowych, organizowanych w różnych punktach i sołectwach na terenie Gminy. Działania wakacyjne w GOK-u, w Bibliotece i w Izbie będą nie tylko stacjonarne, ale i plenerowe. Wszystkie przygotowano głównie dla dzieci i młodzieży szkolnej, przy czym ci najmłodsi uczestnicy (przedszkolaki) muszą być pod opieką rodzica lub dorosłego opiekuna. Większość zajęć jest na zapisy więc  Gmina Zamość zaprasza rodziców do zapoznania się z ofertą i zapisywania swoich pociech. Ponadto, w trakcie wakacji na terenie Gminy odbędzie się także piknik ze spektaklem teatrzyku objazdowego, o czym Gmina Zamość poinformuje w osobnym artykule. Dodatkowo w wysockiej filii Biblioteki Publicznej Gminy Zamość, która działa w siedzibie GOK-u, też odbędą się zajęcia czytelnicze. Poznaj szczegóły.

Motywem przewodnim wtorkowych zajęć stacjonarnych „GOK-u Wysokie” będą pszczoły miodne. Tematy spotkań w godz. 13:00-15:00 przewidują m.in. pogadankę poglądową z właścicielką pasieki pszczelej, zabawa w projektowanie i budowę ula, aranżacja pszczelego zakątka, warsztaty plastyczne z włóczką, bibułą i kręceniem balonów, wykonywanie pszczelich kostiumów i dodatków oraz bajkowych pacynek, a to wszystko Gmina Zamość poprzeplata zabawami ruchowo-tanecznymi.
Ponadto, w pierwsze trzy wtorki lipca zawsze o 12:00 odbędą się godzinne zajęcia czytelnicze i edukacyjno-plastyczne w wysockiej filii gminnej Biblioteki.
Wybrane letnie środy należą do Biblioteki w Mokrem, gdzie zaplanowano spotkania, pt. „Wakacje z dziećmi tylko w Bibliotece”. Na liście atrakcji są m.in. plenerowe warsztaty malarskie, dzień Czerwonego Kapturka, gofrowe warsztaty kulinarne i florystyczne, zabawy edukacyjne oraz zajęcia ruchowe – wszystko przeplatane czytaniem i opowiadaniem.
Z kolei czwartki będą obfitować w atrakcje zaplanowane dla dzieci i młodzieży w Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem oraz tamtejszych terenach zielonych i kompleksie Centrum Kultury Dawnej. W planach są takie tematy, jak wyrób ciasta na miodzie oraz słodkich mufinek, oczywiście z wypiekami i degustacją, mix ludowych zagadek z nagrodami, dzień gier planszowych, zbiór kwiatów i ziół z nauką wicia wianków na głowę. Dodatkowo w sierpniu będzie można spotkać się tam z prawdziwym kowalem i zobaczyć na żywo jak działa kuźnia. Będzie też czas na przeróżne inne pokazy, w tym rwanie lnu i jego obróbki. Ponadto, zajęciom, pokazom i warsztatom będą towarzyszyć zabawy i gry plenerowe – na liście takich atrakcji są m.in. badminton i siatkówka na trawie.
Finał wakacji zwieńczy piknik rekreacyjny przy wysockiej Izbie, gdzie m.in. gościnnie wystąpi objazdowy teatrzyk podwórkowy. Specjalnie na to wydarzenie Biblioteka w Mokrem zorganizuje dziecięcą grupę wyjazdową. Więcej szczegółów na plakatach. Gmina Zamość zaprasza.

P.S. Uczestnictwo w zajęciach stacjonarnych w GOK-u i w Izbie wymaga zapisania dziecka przez rodzica i podpisania formularza różnych zgód RODO. Dokumenty będą dostępne u animatorów zajęć. Zapisy Gmina przyjmuje drogą telefoniczną – tel. 797 384 700 od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-15:00.

Kontakty: GOK i Izba – tel. 797 384 700. Biblioteka – tel. (84)616 65 64.

Źródło: Gmina Zamość

Poprzedni artykułPoważny wypadek w Sitańcu (zdjęcia)
Następny artykułGm. Zamość: Dobre wieści! Rozbudowa drogi w miejscowości Sitaniec
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments