Kierowcy uważajcie. Trwają kaskadowe pomiary prędkości

0
191

Dziś Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego. Celem działań jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzisiaj  prowadzone są ogólnopolskie działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci obejmą nadzorem miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a przyczyną ich jest nadmierna prędkość.

Kaskadowy pomiar prędkości prowadzony jest przez policjantów wyposażonych w ręczne mierniki prędkości, w kilku miejscach i na tym samym odcinku drogi.

68 223467 g Kierowcy uważajcie. Trwają kaskadowe pomiary prędkości

Na drogach lubelszczyzny nie zabraknie również policjantów, którzy służbę będą pełnić w pojazdach nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zdejmowali nogę z gazu w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

Przypominamy, że prędkość jest jedną z najczęstrzych przyczyn wypadków drogowych. Tylko w tym roku była przyczyną 64 wypadków drogowych na drogach lubelszczyzny. Śmierć poniosło 12 osób, a 80 zostało rannych. Z tego samego powodu zanotowaliśmy 863 kolizji drogowych.

młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

Poprzedni artykułMontaż wiat przystankowych na ul. Dzieci Zamojszczyzny i ul. Szczebrzeskiej
Następny artykułWjechał motocyklem do supermarketu. Był trzeźwy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments