Oplem całkowicie zniszczył furmankę

0
4063

Do zderzenia się osobówki z zaprzęgiem konnym doszło wczoraj po południu na DK-17 w powiecie zamojskim. Doprowadził do niego kierujący oplem, który podjął niebezpieczny manewr wyprzedzania innego samochodu. Nie zdołał wyhamować i najechał na tył zaprzęgu doprowadzając do całkowitego zniszczenia furmanki. Sprawca kolizji po tym wszystkim odjechał. Zarówno woźnica, jak i jego pasażerka zostali przetransportowani do szpitala.

Wczoraj przed godziną 17-tą dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na krajowej 17-tce w miejscowości Borowina. Uczestniczyły w nim dwa pojazdy: osobowy opel i pojazd konny. Skierowani we wskazany rejon policjanci na miejscu zastali całkowicie uszkodzoną furmankę. Na podstawie podjętych czynności, relacji uczestników i świadków tego zdarzenia ustalili jego przebieg.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że doprowadził do niego kierujący oplem. Jechał on od strony Starego Zamościa w kierunku Sitańca, po drodze wyprzedając inne jadące przed nim pojazdy. Jednego z nich postanowił wyprzedzić z prawej strony. Wykonując ten niebezpieczny manewr nie zauważył, że wyznaczonym poboczem porusza się pojazd konny. Nie zdołał wyhamować, w następstwie czego najechał na jego tył doprowadzając do całkowitego uszkodzenia furmanki. Kierujący oplem sprawca, nie zatrzymując się, odjechał z miejsca zdarzenia.

51-letni woźnica  był trzeźwy. Zarówno on, jak i jego 50-letnia pasażerka, która w wyniku uderzenia spadła z pojazdu, z uwagi na odczuwane dolegliwości zostali przetransportowani do szpitala. Na szczęście nie doznali poważniejszych obrażeń. Konie ciągnące zaprzęg zostały zabezpieczone przez właściciela. One również wymagały opieki weterynaryjnej.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci i strażacy. Kierowcy, którzy w tym czasie przejeżdżali przez Borowinę musieli się więc liczyć z utrudnieniami. Początkowo droga była całkowicie zablokowana, a ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami. Po około 2 godzinach funkcjonariusze wprowadzili ruch wahadłowy.

Policjanci ustalili dane właściciela pojazdu, którym poruszał się sprawca wczorajszego zdarzenia. Na obecnym etapie trwają czynności zmierzające do ustalenia miejsca jego pobytu.

Źródło: KMP Zamość starszy aspirant Katarzyna Szewczuk

361 223166 Oplem całkowicie zniszczył furmankę

img 6626 2 Oplem całkowicie zniszczył furmankę

Poprzedni artykułGmina Zamość: Turnieje w piłce siatkowej
Następny artykułSrebro Drużynowych Mistrzostw Europy dla zawodników z Zamościa
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments