Moc atrakcji podczas Dni Otwartych w Nadleśnictwie Józefów [ZDJĘCIA]

0
191

Lokalni mieszkańcy i turyści odwiedzający Roztocze przybyli w niedzielę 18 czerwca do Józefowa, gdzie odbyły się Dni Otwarte w Nadleśnictwie Józefów. Wszyscy którzy, znaleźli się na tym wydarzeniu mieli świetną okazję, by poznać bliżej wszystko to co związane z lasem i naturą. Nadleśnictwo przygotowało dla swoich gości wiele atrakcji, od najmłodszych do najstarszych, każdy miał okazję znaleźć coś dla siebie, o czym świadczyła spora frekwencja.

To pierwsza taka impreza w Nadleśnictwie Józefów, jej celem było pokazanie naszej pracy, historii i tradycji polskiego leśnictwa, a mamy czym się pochwalić, gdyż już w przyszłym roku będziemy obchodzić 100-lecie istnienia Lasów Państwowych” – mówił Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Andrzej Borowiec

Pokaz sokolniczy, pokaz psów myśliwskich, leśne bajanie – opowieści z kniei, stoiska Ochotniczej Straży Pożarnej, wystawa Muzeum Wojska Polskiego oraz Fundacji GROM – to tylko część punktów programu przygotowanego przez leśników, a zwieńczeniem wydarzenia, a także wytchnieniem dla odwiedzających był pyszny poczęstunek przygotowany przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

Święto Lasu ma przepiękną wieloletnią tradycję. W tym roku postanowiliśmy zorganizować je w ramach Dnia Otwartego. Chcemy pokazać na czym polega nasza praca, służba lasom, służba polskiej przyrodzie. Chcemy też pokazać, że przy tym dbaniu o dobro narodowe jesteśmy otwarci na ludzi. Jest to wspólne święto nas leśników i wszystkich organizacji i podmiotów, które z nami współpracują” – dodał Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów Ryszard Teterycz

Oczywiście Dni Otwarte oraz inne imprezy to nie jedyny moment by poznać las, zapraszamy na ścieżki edukacyjne roztoczańskich lasów.

Źródło: Nadleśnictwo Józefów

Poprzedni artykułGmina Zamość: występy i poczęstunek podczas sołeckiego spotkania pokoleń [PROGRAM]
Następny artykułUSG narządów kobiecych i USG ciąży – trwa rejestracja
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments