Czy Bitcoin jest towarem czy walutą?

0
31

 Zastanawiasz się, czy Bitcoin jest towarem czy walutą? Jeśli tak, oto kilka spostrzeżeń, które pomogą Ci zrozumieć Bitcoin jako towar i walutę.

Ludzie określili Bitcoin jako cyfrowy pieniądz, cyfrowe złoto, oszustwo, inwestycję, aktywa i koniec nowoczesnego kapitalizmu, jaki znamy.

Ale wraz z rosnącą ceną największej na świecie kryptowaluty, teraz jest doskonały czas, aby ponownie sprawdzić, gdzie Bitcoin stoi w oczach tych, którzy próbują go zdefiniować. W dzisiejszym Market Watch, omówimy argumenty za Bitcoinem jako walutą, aktywami lub czymś innym i czy nadszedł czas, aby ponownie rozważyć wynalazek Satoshi Nakamoto. Więcej informacji o Granimator

Bitcoin jako forma waluty

Ludzie mogą używać Bitcoin do zakupu różnych dóbr, w tym wakacji, dzieł sztuki, żywności, samochodów i nieruchomości. Laszlo Hanyecc zgodził się zapłacić 10 000 w zamian za dwie pizze Papa John’s, co było jednym z pierwszych dowodów koncepcji Bitcoin. Okazja ta jest teraz czule nazywana “Bitcoin Pizza Day”. Od tego czasu ponad 100 000 stron internetowych zaakceptowało Bitcoin jako metodę płatności.

Wydaje się jednak, że Bitcoin dryfuje z dala od swojej roli jako waluty. Od 2018 roku wolumen obrotu Bitcoina spadł, a Ethereum przejęło rolę najczęściej handlowanego aktywa. Jednak nadal możesz handlować Bitcoinem, aby zarabiać 1K daily profit.

Według raportu Grayscale’s valuing Bitcoin, trend ten dojrzewa od kilku lat. Grayscale zaobserwował znaczny wzrost liczby posiadaczy papieru (osób, które trzymają Bitcoina przez ponad trzy lata) w stosunku do spekulantów (osób, które przemieszczały Bitcoin w ciągu ostatnich 90 dni).

Wreszcie, ale nie mniej ważne, waluta musi mieć niską zmienność, aby była opłacalna. Kiedy pieniądze się poruszają, nie jest łatwo prawidłowo wycenić towary i usługi. Szczególnie biorąc pod uwagę czas transakcji Bitcoin, możesz zgodzić się na cenę za towar. Jednak w czasie trwania transakcji – która może trwać wiele dni, jeśli sieć jest zajęta – wartość może rosnąć lub spadać, co czyni zarządzanie przepływem przychodów niezwykle trudnym.

Bitcoin jako towar

Więc, jeśli Bitcoin walczy, aby pozostać wystarczająco stabilnym, aby być walutą, a jego brak regulacji sprawia, że nie jest atrakcyjny dla znaczących inwestycji, jak radzi sobie jako towar?

Dla przypomnienia, towary to podstawowe dobra, które ludzie mogą wymieniać na inne dobra tego samego typu. Towar wyprodukowany przez jednego producenta jest zasadniczo taki sam jak ten wyprodukowany przez innego producenta. Towary w świecie rzeczywistym to zboże, złoto, wołowina, ropa naftowa, gaz,

Więcej produktów finansowych, w tym Bitcoin, zostało ostatnio dodanych do listy towarów. Komisja Obrotu Towarami i Kontraktami Futures (Commodities Futures Trading Commission) sklasyfikowała Bitcoin jako towar w 2015 roku w USA. Ale co to oznacza?

Towary historycznie miały większą zmienność cen niż nieruchomości lub zasoby pieniężne, takie jak waluta, co czyni je żyznym środowiskiem dla spekulantów próbujących przewidzieć wzrost i spadek aktywów i odpowiednio obstawiać. I to właśnie tam odbywa się handel kontraktami terminowymi, rynek, na którym ludzie próbują przewidzieć, jak towar będzie się zmieniał.

Bitcoin jest również bardziej regulowany jako towar niż waluta lub inwestycja. Chicago Board Options Exchange ustanowiło standard regulacyjny, który odsiał niezgodne z przepisami giełdy. BitMEX, najnowszy przykład, został oskarżony o prowadzenie niezarejestrowanej platformy handlowej.

Bitcoin – wszystko zależy od tego, kogo zapytasz

Jak już wcześniej stwierdziliśmy, Bitcoin jest bardziej zbliżony do towarów takich jak wino. Nie tylko ze względu na potencjał inwestycyjny, ale także dlatego, że wino i whisky oznaczają różne rzeczy dla różnych ludzi. Wino może być uprawiane, spożywane, inwestowane lub spekulowane, w zależności od tego, kogo pytasz. Twierdzimy, że Bitcoin ma podobny profil; dla różnych ludzi oznacza inne rzeczy.

Bitcoin może zajmować wszystkie te miejsca, jeśli przechowujesz go dłużej (HODL), spekulujesz nim lub kupujesz za niego pizzę.

Poprzedni artykułZenek Martyniuk zagra koncert podczas Sobótki
Następny artykułSpider-man też był z rodziny zastępczej. Zostań rodziną zastępczą!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments