Orka na pudle! [ZDJĘCIA]

0
219

Niewątpliwym sukcesem młodych dwunastoletnich pływaków Orki Zamość było wywalczenie trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików. Drugą i ostatnią tegoroczną rundę zawodów, które od wielu już lat zastąpiły Mistrzostwa Polski Młodzików rozegrano 10 czerwca na H2O w Lublinie. Czy zmiana indywidualnych MP na obecnie rozgrywane była właściwa? Zdania są podzielone. Obecnie pierwsze MP organizowane są dla zawodników 14 letnich! Aby wytrenować zawodnika na miarę finałów w takich zawodach szkolenie musi trwać 6-7 lat a czasem więcej!

W lubelskich zawodach udział wzięło 14 klubów, łącznie 120 dziewcząt i chłopców. Każdy klub ma prawo wystawić dowolną liczbę zawodniczek i zawodników z tym, że do punktacji zalicza się tylko dwie najlepsze i dwóch najlepszych pływaków w każdej konkurencji indywidualnej i dwie sztafety. W zasadzie tak jak w przypadku Orki, takie zawody można obstawić ośmioma, najlepiej dobrymi zawodnikami(4K+4M).Problemem natomiast jest nie tylko to, że nie ma już marginesu błędu na ewentualne dyskwalifikacje ale też to, że zawodnicy muszą pływać konkurencje często niezgodne ze swoimi preferencjami. Chodzi o to aby np. 100 motylkiem nie płynęło 4 zawodników, mimo że lubią ten dystans i osiągają na nim dobre rezultaty a w stylu klasycznym nie byłoby żadnego. Każdy zawodnik może startować tylko 2 razy indywidualnie i raz w sztafecie w każdym bloku zawodów. Na szczęście w drużynie Orki na 20 wyścigów dyskwalifikacja zdarzyła się tylko raz, ale strata z tego powodu mogła kosztować bardzo dużo. Każdy wynik-uzyskany czas zostaje przeliczany na punkty wg tabel FINA a suma wyłania zwycięskie drużyny. Im lepszy czas tym więcej punktów. Zawodnicy Orki doskonale odczytali sens zawodów wzajemnie się wspierając i dopingując udowodnili jednocześnie, że jako drużyna stanowią wielką siłę, a oto przecież w tych zawodach chodzi-pokazać moc drużyny!

Końcowa klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:1.UKS Szkoła Pływania23 Lublin-8505 pkt, 2.MTP Lublinianka-8074 pkt, 3.UKS Orka Zamość-7144 pkt, 4.UKS Jagiellonia Swim Białystok-6710 pkt, 5.KS Wisła Puławy-6484 pkt, 6.UKS SP5 Swim Lublin-6338 pkt, 7.KU AZS UMCS Lublin-5844, 8.MKS Avia Świdnik-4825 pkt, 9.UKS51 Lublin-4473 pkt, 10.UKS Olimpijczyk23 Lublin-3631, 11.UKS Skarpa Lublin-3275, 12.KS Narwal Międzyrzec Podlaski-2844, 13.SKP Delfin Kozieniece-2441, 14.UKS Wodnik Krasnystaw-1574 pkt.

Na drużynowy sukces Orki zapracowali: Martyna Bartkowska, Adrianna Bielak, Julia Czajkowska, Hanna Sękowska, Aleksander Kahan, Matviy Maksymchuk, Ostap Maksymchuk i Kamil Matwiejczuk .

Serdecznie gratulujemy!

Autor: Artykuł nadesłany

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Praca czeka na Ciebie! Najnowsze oferty z zamojskiego PUP
Następny artykuł“Osiem gór” w Kinie Konesera
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments