Przewrócił się i uderzył głową o asfalt

0
824

Kierujący jednośladem 44-latek jadąc ścieżką rowerową wzdłuż ul. Szczebrzeskiej przewrócił się uderzając głową o asfalt. Okazało się, że w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Apelujemy o trzeźwość na drodze, również za kierownicą jednośladów!

W środę kierujący rowerem, jadąc ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż ulicy Szczebrzeskiej w Zamościu nagle przewrócił się uderzając głową o asfalt. Pomocy udzieliły mu inne osoby, które poinformowały służby ratunkowe.

Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia udzieliła rowerzyście pomocy medycznej, nie wymagał on dalszej hospitalizacji. Policjanci ustalili okoliczności zdarzenia, wykonali również badanie stanu trzeźwości rowerzysty. Okazało się, że kierujący jednośladem 44-letni mieszkaniec Zamościa w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, zgodnie z polskim prawem jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. Ponadto sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

Przypominamy, że nietrzeźwy rowerzysta stanowi zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Pijani cykliści, podobnie jak nietrzeźwi kierujący samochodami, w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze!

Źródło; KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

68 222293 Przewrócił się i uderzył głową o asfalt

 

Poprzedni artykułProgramista kontra działalność gospodarcza, sprawdź poradnik!
Następny artykułDwoje motocyklistów poniosło śmierć na miejscu po zderzeniu z pojazdem ciężarowym.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments