Transplantacja – jestem na TAK spotkanie promujące ideę transplantologii [ZDJĘCIA]

0
423

W Galerii Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu odbyło się spotkanie promujące ideę transplantacji i transplantologii. Pani Anna Gradziuk koordynator ds. transplantacji Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu zapoznała wychowanków z procedurami i etapami przeszczepów. Gościem specjalnym spotkania była p. Edyta Bączkowska – Skiba, która opowiedziała historię choroby swojej córki. Zwróciła szczególną uwagę na czas oczekiwania na przeszczep, a także podzieliła się emocjami, które towarzyszyły Jej i rodzinie po udanej transplantacji.

Pani Anna zwróciła też uwagę na fakt, iż My jako potencjalni dawcy winniśmy poinformować swoich najbliższych o decyzji chęci oddania narządów. Wychowanków poinformowano również o możliwości wyrażenia sprzeciwu w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów.

Ponadto na spotkaniu pani Kinga Ogórek wychowawca naszej placówki przybliżyła młodzieży ideę międzynarodowej organizacji non-profit zajmującej się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego Fundacji DKMS.

Na spotkaniu podkreślono w sposób znaczny, iż nie wiemy po której możemy znaleźć się stronie DAWCY CZY BIORCY.

Autor: Artykuł nadesłany

Poprzedni artykułW Zamościu policjanci przesiadają się na rowery (zdjęcia)
Następny artykułWielkie święto jazzu w Zamościu. Przed nami ZAMOŚĆ JAZZ FESTIVAL 2023 [PROGRAM]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments