62-latek, 3 promile, z zakazem kierowania …. co robi?

0
325

Do potrącenia pieszego doszło wczoraj w miejscowości Żelizna. Kierujący Nissanem Micra zjechał z drogi i potrącił mężczyznę koszącego pobocze. Poszkodowany z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący samochodem miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu i posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj kilka minut po godzinie 15:00 dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Żelizna, w gminie Komarówka Podlaska doszło do potrącenia pieszego. Jak wynika z ustaleń policjantów radzyńskiej drogówki, 62-letni kierujący Nissanem Micra, mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska, po ominięci samochodu robót drogowych zjechał na prawe pobocze wprost na pracownika koszącego trawę. 51-letni mieszkaniec gminy Parczew z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego i wówczas okazało się, że jest nietrzeźwy. W organizmie mężczyzny urządzenie wskazało ponad 3 promile alkoholu. To nie jedyne przewinienie 62-latka. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że posiada także aktywny zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do października 2024 roku. W związku z zaistniałą sytuacją 62-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu będą wykonywane z nim dalsze czynności procesowe.

Wyjaśniamy wszystkie okoliczności wypadku drogowego oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: KMP Radzyń Podlaski, podkomisarz Piotr Mucha

356 221706 62-latek, 3 promile, z zakazem kierowania .... co robi?

Poprzedni artykułFinał Konkursu Matematycznego Cyfromaniak [LISTA LAUREATÓW]
Następny artykułNawet 60 tys. złotych dla Zamościa w zamian za zdrowy styl życia mieszkańców
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments