Celinka Senczak pięcioletnia dziewczynka wyróżniona w międzynarodowym konkursie muzycznym (zdjęcia)

0
1029
Celinka Senczak to pięcioletnia dziewczynka, pianistka i skrzypaczka wyróżniona w marcu tego roku w kategorii Prodigy Piano na międzynarodowym konkursie London Classical Music Competition. 
Celinka jest uczennicą klasy skrzypiec i fortepianu metodą Suzuki w Akademii Rozwoju Talentu Violinki. 
Kształci swój talent pod okiem certyfikowanych nauczycieli  European Suzuki Association- p. Małgorzaty Matysiak – fortepian oraz rodziców – Katarzyny Puzio-Senczak i Bartosza Senczaka -skrzypce.

 

Udział w konkursie pomimo bardzo krótkiej nauki gry na fortepianie ( 3 miesiące) i zdobycie wyróżnienia w tak prestiżowym konkursie był ogromnym zaskoczeniem i powodem do radości. 

Obecnie Celinka jest dyplomantką Suzuki Piano School I i rozpoczyna kolejny etap edukacji Suzuki.
Jak wypracować takie osiągnięcia u małego dziecka?
Metoda Suzuki to metoda rozwoju dziecka poprzez muzykę. 
Bezstresowa nauka opiera się na współpracy nauczyciela z dzieckiem i rodzicem podczas lekcji indywidualnych. Materiał utrwalany jest podczas zajęć grupowych. Fundamentalne jest słuchanie płyt Suzuki zawierających materiał zawarty w podręcznikach  oraz krótka lecz systematyczna praca w domu ( 15 min. )
Kto jest twórcą metody?
Metoda Suzuki nazywana metodą języka ojczystego a jej twórcą jest Shinichi Suzuki.
Shinichi Suzuki (1898 – 1998) był japońskim skrzypkiem, filozofem, nauczycielem i humanistą. W swojej pedagogice oparł się na założeniu, że: „Każde dziecko prawidłowo uczone może rozwinąć zdolności muzyczne w taki sam sposób, w jaki rozwija się językowo. Potencjał dzieci jest w tym zakresie praktycznie nieograniczony.” Jego koncepcje kształcenia i metody pracy z dziećmi wywarły bardzo głęboki wpływ na edukację muzyczną w Japonii i wielu miejscach świata. 

Począwszy od  lat 50-tych XX w. metoda Suzuki zaczęła podbijać stopniowo cały świat. Początkowo ośrodki Suzuki zaczęły powstawać w Japonii i Stanach Zjednoczonych, obecnie na całym świecie istnieją stowarzyszenia metody Suzuki:
TERI – Japonia
ARSA – Azja
PPSA – Australia, Nowa Zelandia
ESA – Europa, Bliski Wschód i Afryka
SAA – Ameryki Północna i Południowa

Organizacją nadrzędną i skupiającą wszystkie stowarzyszenia regionalne jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Suzuki (ISA).

Zamojski ośrodek metody Suzuki – Violinki Akademia Rozwoju Talentu prowadzi działalność edukacyjną na terenie Zamościa od ponad dziesięciu lat a oferta edukacyjna skierowana jest do dzieci już od 4 miesiąca  życia ( program wczesnodziecięcy Pre- Twinkle), skrzypce i fortepian metodą Suzuki, gitara, klasa wokalu oraz zajęcia logopedyczne. 

Akademia aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Zamościa a założycielka p. Katarzyna Puzio-Senczak została wyróżniona tytułem Animatora Kultury. 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057490597942

Poprzedni artykułSukces uczennicy zamojskiego “społeczniaka” Mileny, w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach (zdjęcia)
Następny artykułWarsztaty archeologiczne dla dzieci w Muzeum Zamojskim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments