Sitaniec: dachowanie i pożar Opla

0
1118

Kierujący Oplem w organizmie miał ponad 2 promile i sądowy zakaz kierowania pojazdami. W takim stanie podróżował DK 17. W miejscowości Sitaniec Wolica stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust. Opel dachował i zapalił się. Kierujący nie odniósł poważniejszych obrażeń. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu odpowie przed sądem.

Wczoraj wieczorem dyżurny zamojskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że w Sitańcu na drodze krajowej numer 17 samochód wjechał do rowu i zaczął się palić. Natychmiast zostali tam skierowani policjanci, którzy na podstawie relacji świadków zdarzenia oraz śladów wstępnie ustalili jego przebieg.

Z ich ustaleń wynika, że kierujący Oplem jechał w kierunku Zamościa, w miejscowości Sitaniec Wolica stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, którym kontynuował jazdę około 100 metrów. Następnie uderzył w betonowy przepust. Siła uderzenia wyrzucił pojazd w powietrze, auto spadło za przepustem dachując. Ostatecznie Opel zatrzymał się na kołach i zaczął się palić. Akcję gaśniczą przeprowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Oplem kierował 52-letni mieszkaniec gminy Stary Zamość. Kierujący z pojazdu wyszedł o własnych siłach. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala na dalsze badania. Po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniósł obrażeń i mógł opuścić placówkę służby zdrowia.

Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego Oplem ponad 2 promile alkoholu. Jak się okazało 52-latek posiadał również czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pojazd, którym jechał nie miał również aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu.

Przypominamy, że niestosowanie się do orzeczonych przez sąd zakazów jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast kara, jaka grozi podejrzanemu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to dwa lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej przez sąd kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

Źródło: KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

FOT. PSP Zamośąćć

Poprzedni artykułBędzie się działo tego lata w Zamościu! Ratusz opublikował Kalendarz Imprez
Następny artykułSukces uczennicy zamojskiego “społeczniaka” Mileny, w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments