“Uchwycić piękno” wystawa fotografii młodego artysty(galeria zdjęć)

0
170

Piękno – wartość równie abstrakcyjna, co zależna od subiektywnego światopoglądu.

Wśród powszechnie uznawanych kanonów każdy człowiek posiada swój własny,

indywidualny sposób widzenia i wartościowania świata. To sprawia, że te same rzeczy, które dla jednych są powodem do zachwytu, dla innych mają o wiele mniejsze znaczenie.

Estetyka naszego otoczenia wraz z wydarzeniami, które im towarzyszą stały się inspiracją dla twórczych poszukiwań Autora.

„Uchwycić piękno” jest pierwszą indywidualną wystawą Autora.

Wernisaż wystawy odbędzie się 24 maja 2023 roku o godz. 16:30 w Galerii “Pozytyw” w Zamościu (Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Kamienna 20). 

Sebastian Rapa – absolwent III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu. Jego przygoda z fotografią zaczęła się od niewielkiego aparatu cyfrowego, który potem zamienił na telefon i finalnie, na lustrzankę. Swoją pasję do fotografii rozwijał na zajęciach fotograficznych w Młodzieżowym Domu Kultury, na które uczęszczał od 2019 roku.

W kręgu jego zainteresowań artystycznych są: fotografia uliczna, eksperymentalna i abstrakcyjna. Interesuje się również poezją i informatyką.

POZYTYW – Galeria Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu powstała w celu prezentacji i promocji twórczości młodych artystów. Są w niej pokazywane wystawy wychowanków MDK, jak również dzieci i młodzieży spoza placówki. To tutaj odbywają się spotkania autorskie i warsztaty artystyczne rozwijające uzdolnienia i pasje. W planach inicjatorów nowego miejsca wystawienniczego jest prezentacja fotografii i innych sztuk wizualnych, takich jak: rysunek, grafika, malarstwo. Taka działalność wzmocni ofertę edukacji kulturalnej MDK, jak również będzie nowym i atrakcyjnym elementem uzupełniającym szeroko realizowane działania kulturalne w Zamościu – mieście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Źródło: Młodzieżowy Dom Kultury

Poprzedni artykułPożegnanie Szymona Fugiela i zwycięstwo Padwy
Następny artykułPodwójne srebro studentki Akademii Zamojskiej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments