„C jak Cyrk” spektakl dla dzieci na zamojskim Rynku Wodnym

0
756

Zamojski Dom Kultury zaprasza na spektakl dla dzieci pt. „C jak Cyrk” Teatru Chrząszcz w Trzcinie.

Cyrkowy spektakl już w sobotę 27 maja o godz. 17.00 na Rynku Wodnym. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Spektakl trwa godzinę, adresowany jest dzieci w wieku od 2 do 9 lat.

Spektakl „C jak CYRK” jest zabawą – konwencją cyrków w odniesieniu do ekwilibrystyki języka polskiego. W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Będzie dużo zabawnych sytuacji, nie zabraknie tez chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych.

Flaming-baletnica spaceruje po linie, małpy wykonują ewolucje na trapezie, jąkający się pająk pokona lek przed śpiewaniem, a waz-kobieta recytuje arcytrudny wiersz. Kulminacja przedstawienia jest jedyne na świecie zwierzę na literę Y…
Zupełnie przy okazji dzieci poucza się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale tez poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza jest bowiem alfabet i niuanse wymowy.

Spektakl realizowany w ramach projektu „Za horyzont wyobraźni” dofinansowanego z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2023.

 

Źródło: Zamojski Dom Kultury

Zdjęcie: Pixabay

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments