Trwający kilka kilometrów pościg, zakończył się… w garażu uciekiniera.

0
1047
Fot. Policja

Za kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu i niezatrzymanie do kontroli drogowej odpowie 56-letni kierujący. Mężczyzna podjął kilkukilometrową próbę ucieczki przed policjantami pojazdem marki Audi, żeby zakończyć ją… w swoim garażu. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

W minioną środę, policjanci z posterunku w Ulhówku ustalili, że po drogach gminy, pojazdem marki Audi, może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Podczas patrolu zauważyli typowany pojazd, który postanowili skontrolować. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania, kierujący przyspieszył, podejmując próbę ucieczki. Trwający kilka kilometrów pościg, zakończył się… w garażu uciekiniera.

Jak się okazało, 56-letni mieszkaniec gminy Ulhówek kierujący Audi, był dobrze znany policjantom. Niespełna dwa tygodnie wcześniej został zatrzymany przez funkcjonariuszy za jazdę po pijanemu tym samym Audi. „Wydmuchał” wówczas prawie dwa promile alkoholu. Tym razem również wyczuwalny był od niego alkohol, jednak 56-latek odmówił poddania się badaniu. Od mężczyzny pobrano krew na obecność alkoholu w organizmie.

Źródło: KMP Tomaszów Lubelski, młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments