Hotel dla pszczół dziko żyjących przy zalewie miejskim

0
155

10 maja, przedstawiciele Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o. o. oraz  Urzędu Miasta Zamość, w ramach programu społecznej odpowiedzialności biznesu postawili hotel dla pszczół dziko żyjących przy zalewie miejskim w Zamościu.

Urząd Miasta Zamość dostrzegł istotną rolę dzikich zapylaczy i wraz z Fabryką Cukierków „Pszczółka” postanowiono umieścić taki hotel dla pszczół dziko żyjących, promując zachowania proekologiczne w społeczeństwie. Niezbędnych informacji na temat pszczół dziko żyjących dostarczył Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

W wydarzeniu udział wzięli: Małgorzata Stępczak z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Kierownik ds. marketingu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Bartłomiej Pawłowicz  oraz prof. Aneta Strachecka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

W ramach akcji planowane jest ustawienie hoteli w innych miejscach w województwie w najbliższym czasie.

Akcja tworzenia przestrzeni przyjaznych pszczołom dziko żyjącym jest nie tylko niezwykle potrzebna tym owadom, szczególnie w przestrzeni miejskiej, ale także stanowi wyjątkową atrakcję. Pszczoła murarka nie gryzie i nie żądli dzięki czemu, każdy może zbliżyć się do tych delikatnych stworzeń i usłyszeć przeciągły, relaksujący dźwięk rozbrzmiewający w pierwszych ciepłych tygodniach roku. Jednocześnie pobudza się świadomość lokalnych środowisk do troski o te pożyteczne owady.

Źródło: UM Zamość

7356b Hotel dla pszczół dziko żyjących przy zalewie miejskim

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments