Wypadek z udziałem 17-letniego motocyklisty (zdjęcia)

0
2320

Na DK 17 w m. Podkrasne kierujący Volvo skręcając w lewo zderzył się z motocyklistą, który w tym czasie wyprzedzał jego pojazd. 17-letni motocyklista z obrażeniami ciała śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala. Wyjaśniamy dokładny przebieg wypadku i apelujemy o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 19:45 na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Podkrasne. Policjanci na podstawie relacji świadków, powstałych w pojazdach uszkodzeń oraz śladów na miejscu zdarzenia ustalili, że obaj kierujący jechali od strony Lublina w kierunku Zamościa. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że do zderzenia pojazdów doszło w chwili, kiedy motocyklista wyprzedzał Volvo, a kierujący osobówką skręcał w lewo na teren posesji.

Po zderzeniu pojazdów 17-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn który kierował motocyklem marki Yamaha przewrócił się doznając obrażeń. Do szpitala został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Volvem kierował 29-latek z gminy Stary Zamość, nie odniósł obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi.

Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów, zatrzymali też należące do 29-latka prawo jazdy. Natomiast pojazdy zostały zabezpieczone celem wykonania dalszych czynności procesowych.

W czasie, gdy na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe ruch w tym miejscu był utrudniony i odbywał się wahadłowo.

Ustalamy dokładny przebieg i okoliczności wypadku. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas jazdy. Przed rozpoczęciem manewrów na drodze zawsze należy upewnić się, czy nie spowodują one zagrożenia. Chwila nieuwagi, czy też zła ocena sytuacji drogowej mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Źródło: KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

361 220330 Wypadek z udziałem 17-letniego motocyklisty (zdjęcia) 361 220329 Wypadek z udziałem 17-letniego motocyklisty (zdjęcia) 361 220331 Wypadek z udziałem 17-letniego motocyklisty (zdjęcia)

Poprzedni artykułPo zderzeniu oblał swoje Subaru benzyną i podpalił
Następny artykułJest praca w Zamościu. Oto najnowsze oferty z zamojskiego PUP
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments