Rower elektryczny czy tradycyjny – jaki wybrać?

0
220

Rower to zdrowy, przyjazny środowisku i zajmujący mało miejsca środek transportu. Podczas jazdy po mieście pozwala szybciej dotrzeć do celu. Rowery elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Na jaki model roweru warto się zdecydować – ten tradycyjny czy może elektryczny? Przygotowaliśmy artykuł, który pomoże wam podjąć decyzję.

Rower tradycyjny

Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, do jakiego typu jazdy będzie nam potrzebny rower. Dojazdy do pracy, weekendowe wycieczki a może bardziej ekstremalne wyprawy? W zależności od tryby życia, jaki prowadzimy, możemy potrzebować innego rodzaju środka transportu.

Jedyna różnica między rowerem elektrycznym a tradycyjnym jest taka, że ten pierwszy jest wyposażony w silnik, który wspomaga nas w trakcie jazdy. W zależności od trybu jazdy, który ustawimy, pedałowanie staje się odpowiednio lżejsze. Jazda wersją elektryczną wciąż przynosi korzyści dla naszego organizmu, ponieważ w jej trakcie pracują te same grupy mięśni. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie przejechać dłuższe dystanse, jak również bez nadmiernego wysiłku dotrzeć np. do pracy. Jednak, jeśli jazda w żadnych warunkach nam nie straszna, pedałowanie pod górę i intensywne budowanie kondycji organizmu sprawiają nam przyjemność, rower tradycyjny będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Rower elektryczny

Przy zakupie roweru elektrycznego musimy brać pod uwagę fakt, że jest on wyposażony w akumulator. Oznacza to dla nas konieczność ładowania baterii. Taki rower, w zależności od modelu, może przejechać 50 km na jednej baterii. Większość z nas nie pokonuje takiego dystansu w ciągu dnia, dlatego nie będzie konieczności, aby codziennie ładować akumulator.

W praktyce po rower tradycyjny sięgamy najczęściej w weekendy lub wolne popołudnia, rzadziej natomiast poruszamy się nim po mieście. Jeśli lubimy taką formę aktywności, ale powstrzymuje nas przed nią np. niechęć dotarcia do pracy zmęczonym i w nieświeżych ubraniach, rower elektryczny może się okazać dla nas bardzo dobrym wyborem. Jazda ze wspomaganiem sprawia, że w pokonanie trasy włożymy tylko tyle wysiłku, ile będziemy chcieli, dzięki możliwości wyboru trybu jazdy na wyświetlaczu. Podjechanie pod górę czy jazda pod wiatr przestaną już być takie uciążliwe. Również przewożenie drobnych sprawunków stanie się o wiele przyjemniejsze. Rowery elektryczne to dobra alternatywa dla wszystkich osób, dla których wspomaganie jazdy będzie znaczącym udogodnieniem, co pozwoli np. na codziennie dojazdy do pracy tym środkiem transportu. Będzie to nie tylko zdrowsze dla samych użytkowników, ale również korzystniejsze dla środowiska.

Po rowery elektryczne coraz częściej sięgają osoby starsze, dojeżdżające do pracy i wszystkie lubiące przyjemne oraz lekkie przejażdżki. Jeśli jazda na rowerze ma mieć charakter wyczynowy, zdecydowanie warto sięgnąć po rower tradycyjny. Umożliwia on szybsze zbudowanie kondycji organizmu i mięśni, które podczas intensywniejszej jazdy będą bardziej pracować.

Poprzedni artykułKonkurs kulinarny “Drożdżowe z wiejskiej chaty”
Następny artykułGryf wywalczył Okręgowy Puchar Polski (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments