Zamość: Zderzenie hulajnogi elektrycznej z osobowym Citroenem

0
1017

52-letni kierujący hulajnogą elektryczną jadąc ul. Młyńską w Zamościu uderzył w poruszającego się przed nim Citroena. Po zderzeniu trafił do szpitala. Kierując hulajnogą elektryczną pamiętajmy o przestrzeganiu ogólnych zasad bezpiecznego korzystania z dróg oraz stosujmy się do przepisów mówiących o zasadach kierowania tego typu pojazdami.

Do zderzenia hulajnogi elektrycznej z osobowym Citroenem doszło wczoraj około godziny 19:00 w Zamościu na ulicy Młyńskiej. Na miejscu policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że oba pojazdy jechały ulicą Młyńską od strony ulicy Lwowskiej. Kierująca Citroenem zwolniła i zasygnalizowała zamiar skrętu w prawo na teren parkingu sklepowego. Jadący za nią przy prawej krawędzi jezdni kierujący hulajnogą elektryczną nie zachował bezpiecznej odległości, nie zdążył zahamować i uderzył w Citroena. Po tym 52-letni mieszkaniec Zamościa, który kierował hulajnogą przewrócił się. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala celem wykonania dalszych badań.

Citroenem kierowała 36-latka z Zamościa. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia.

Przypominamy, że osoby poruszające się po drogach publicznych hulajnogami elektrycznymi mają obowiązek przestrzegać ogólnych zasad bezpiecznego korzystania z dróg, które określono w przepisach ruchu drogowego. Ponadto kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić.

W przypadku, gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów kierujący hulajnogą elektryczną może korzystać z jezdni, jednak tylko wówczas, gdy po drodze tej ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h.

Wyjątkowo kierujący hulajnogą elektryczną może korzystać z chodnika. Dotyczy to sytuacji, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.

Kierujący hulajnogą powinien także pamiętać, że korzystając z chodnika lub drogi dla rowerów i pieszych powinien zachować szczególną ostrożność, poruszać się z prędkością zbliżoną do prędkości pieszych i ustępować pierwszeństwa pieszemu.

Źródło: KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

361 220269 2 Zamość: Zderzenie hulajnogi elektrycznej z osobowym Citroenem 361 220270 2 Zamość: Zderzenie hulajnogi elektrycznej z osobowym Citroenem

Poprzedni artykułKuba z Biłgoraja w “Szansie na Sukces”
Następny artykułKonkurs kulinarny “Drożdżowe z wiejskiej chaty”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments