55-latkowi zabrakło pieniędzy na alkohol. Teraz grozi mu 12 lat pozbawienia wolności

0
386

Policjanci zatrzymali 55-latka, który dokonał rozboju na mieszkańcu Zamościa. Podejrzany podczas spotkania towarzyskiego chciał, aby jeden ze współbiesiadników kupił mu alkohol, a kiedy odmówił 55-latek stał się agresywny. Wykręcił pokrzywdzonemu ręce, przewrócił go na ziemię i zabrał pieniądze. 55-latek za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. Usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

Do rozboju na 62-letnim mieszkańcu Zamościa doszło w minioną sobotę podczas „zakrapianego” alkoholem spotkania towarzyskiego. Jeden ze współbiesiadników zażądał, aby 62-latek kupił mu alkohol. Kiedy odmówił agresywny kompan wykręcił pokrzywdzonemu ręce, przewrócił go na ziemię i przeszukał kieszenie. Z jednej z nich zabrał należące do pokrzywdzonego pieniądze. Po tym szybko opuścił spotkanie.

Powiadomieni o zdarzeniu kryminalni z zamojskiej komendy szybko ustalili i zatrzymali podejrzanego o ten czyn 55-latka z Zamościa. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali również należące do pokrzywdzonego pieniądze.

Wczoraj 55-latek usłyszał zarzuty. Odpowie za rozbój oraz znieważenie policjanta. Podczas interwencji wyzywał, bowiem funkcjonariusza i kierował wobec niego wulgaryzmy. Również wczoraj w Sądzie Rejonowym w Zamościu odbyło się posiedzenie, podczas którego sędzia przychylając się do wniosku śledczych postanowił tymczasowo aresztować 55-latka na okres 3 miesięcy. Podejrzanego czeka surowa kara, ponieważ był on już wcześniej prawomocnie skazany za podobne przestępstwa, a rozboju dopuścił się w warunkach recydywy.

Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę nawet 12 lat pozbawiani wolności.

Źródło: KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

361 220149 55-latkowi zabrakło pieniędzy na alkohol. Teraz grozi mu 12 lat pozbawienia wolności 361 220148 55-latkowi zabrakło pieniędzy na alkohol. Teraz grozi mu 12 lat pozbawienia wolności

Poprzedni artykułJeden nie opanował mocy swojej Laguny. Inni z promilami podróżowali po Zamościu
Następny artykuł68-letnia rowerzystka nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments