Zderzenie z szynobusem (zdjęcia)

0
2657

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem osobówki i szynobusa doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Tuligłowy. Kierujący Volvo nie zatrzymał się przed znakiem drogowym STOP i wjechał na przejazd kolejowy wprost pod jadący szynobus. Na szczęście nikomu nic się nie stało…

Do tego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18:30 w miejscowości Tuligłowy (gmina Krasnystaw). Dyżurny krasnostawskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało że na przejeździe kolejowym osobówka zderzyła się z szynobusem.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, 49 – letni mieszkaniec gminy Siennica Różana, który podróżował wraz z synem samochodem osobowym marki Volvo, nie zastosował się do znaku drogowego B-20 STOP i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy w chwili kiedy torami jechał szynobus relacji Lublin – Zamość. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Zarówno kierowca Volvo jak i maszynista byli trzeźwi.

49 – latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1300zł i otrzymał 10 punktów karnych na swoim dossier kierowcy.

Apelujemy o ostrożność przy dojeździe do przejazdów kolejowych! Pamiętajmy – zawsze zatrzymujmy się przed przejazdem i upewnijmy, czy nie jedzie pociąg. Maszynista pociągu potrzebuje kilkuset metrów do zatrzymania składu, a samochód w starciu z takim kolosem nie ma większych szans…

Źródło: KMP Krasnystaw podkomisarz Jolanta Babicz

348 219957 Zderzenie z szynobusem (zdjęcia) 348 219956 Zderzenie z szynobusem (zdjęcia) 348 219955 Zderzenie z szynobusem (zdjęcia)

Poprzedni artykułPijany zadzwonił na 112, że wjechał do rowu. Na wskazane miejsce przyjechali policjanci
Następny artykułFotel z funkcją relaks, czyli jak powinien wyglądać idealny mebel do odpoczynku?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments