Ćwiczenia w Zakładzie Produkcyjnym w Bodaczowie (zdjęcia)

0
340

W dniach 18-20 kwietnia br. na terenie zakładu Viterra Bodaczów sp. z o.o. przy ul. Kościelnej w powiecie zamojskim zostały przeprowadzone ćwiczenia doskonalące dla wybranych jednostek ochrony przeciwpożarowej.

W ramach prowadzonych prac doszło do uszkodzenia przyłącza rurowego zbiornika i wycieku substancji niebezpiecznej (PIX 11) w zakładowej oczyszczalni ścieków. Trzech pracowników zakładu na wskutek ekspozycji substancji utraciło przytomność.

Ćwiczenia przeprowadzono na trzech zmianach służbowych. Celem nadrzędnym ćwiczeń było prowadzenie działań z zakresu ratownictwa chemiczno–ekologicznego przez grupę specjalistyczną SGRChem ”ZAMOŚĆ-1”, oraz zapoznanie z występującymi zagrożeniami na terenie zakładu.

W każdym dniu ćwiczeń brały udział strażacy z Jednostek Ratowniczo Gaśniczych z Zamościa i Szczebrzeszyna oraz strażacy z Ochotniczych Straży pożarnych z Bodaczowa, Niedzielsk i Wielączy. Łącznie 9 pojazdów i 28 strażaków.

Ćwiczenia pozwalają w praktyce zweryfikować przyjęte procedury postępowania na wypadek awarii, co wpływa na lepszą skuteczność prowadzonych działań.

Źródło: KM PSP w Zamościu, mł. bryg. Marcin Żulewski

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments