Rowerowy Maj 2023 – przesiądź się na jednoślady i zdobądź atrakcyjną nagrodę

0
241

Rowerowy Maj to kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci – uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Zamość przystąpił do kampanii po raz pierwszy w 2016 roku.

Kampania Rowerowy Maj ma charakter ogólnopolski. Zasady kampanii są bardzo proste. Każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejkę i zaznaczoną obecność w dzienniku. Rywalizacja toczy się na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody. W przypadku, gdy szkoła funkcjonuje w trybie zdalnego nauczania, za aktywne podróże uznaje się przejazdy do dowolnego celu rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, które trwają minimum 30 min.

Tegoroczna edycja potrwa od 4 do 31 maja, uczestniczyć w niej będą szkoły i przedszkola z 41 miast i gmin z całej Polski.

Udział w akcji zadeklarowało osiem szkół podstawowych z Zamościa tj. około 3000 uczniów z zamojskich szkół.

Uroczyste podsumowanie akcji oraz wręczenie nagród najbardziej zaangażowanym uczniom, klasom i szkołom tradycyjnie odbędzie się w pierwszej połowie czerwca.

Źródło: Urząd Miasta Zamość

 

Poprzedni artykułOgromny sukces ucznia I klasy “Społeczniaka” w Olimpiadzie Chemicznej
Następny artykuł“Zielone Płuca dla Zamościa” w ramach Światowego Dnia Ziemi
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments