18 i 20 latek zatrzymani za rozbój pod jednym z zamojskich lokali

0
1793

Kryminalni z zamojskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców rozboju na 54-latku. Do zdarzenia doszło przed jednym z lokali na terenie miasta. Napastnicy przytrzymując pokrzywdzonego z kieszeni jego kurtki zabrali portfel, w którym było 400 zł. Po napadzie uciekli. Podejrzani w wieku 18 i 20 lat usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu obaj na 3 miesiące trafili do aresztu.

Zgłoszenie o szarpaninie pomiędzy klientami jednego z zamojskich lokali dyżurny otrzymał w sobotni wieczór. Natychmiast skierował tam policyjne patrole. Mundurowi ustalili, że kiedy jeden z klientów lokalu wyszedł na zewnątrz został zaatakowany przez grupę młodych mężczyzn. Jeden z napastników przyparł pokrzywdzonego do muru i przytrzymał, a drugi w tym czasie z wewnętrznej kieszeni kurtki wyjął należący do 54-latka portfel z gotówką. Zabrali pieniądze w kwocie 400 złotych i uciekli. Pokrzywdzonemu na szczęście nic się nie stało.

Wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem osób odpowiedzialnych za napaść zajęli się kryminalni z zamojskiej komendy. Ich praca szybko przyniosła efekt. W niedzielę do sprawy zostali zatrzymani czterej mieszkańcy gminy Zamość w wieku 18 – 21 lat.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili rolę poszczególnych osób w zdarzeniu. Wczoraj śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zarzuty rozboju dwóm zatrzymanym, w wieku 18 i 20 lat. Odpowiedzą za to, że działając wspólnie i w porozumieniu doprowadzili pokrzywdzonego do stanu bezbronności i ukradli należące do niego pieniądze. Wczoraj sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy, uwzględnił wniosek śledczych i aresztował podejrzanych na najbliższe trzy miesiące.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

361 219497 18 i 20 latek zatrzymani za rozbój pod jednym z zamojskich lokali

Poprzedni artykułZapraszamy na długi weekend majowy do Zamościa! Publikujemy program imprez
Następny artykułOgromny sukces ucznia I klasy “Społeczniaka” w Olimpiadzie Chemicznej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments