Dzień Dobra- radosne święto pomagania Caritas Zamość (zdjęcia)

0
227

W Niedzielę Miłosierdzia obchodzimy Dzień Dobra czyli Patronalne Święto Caritas, wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas!

Świętowanie razem z Caritas Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej rozpoczęło się 14.04.2023r., w 1057 rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Tego dnia w Katedrze pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego – Mariana Rojka.

Następnie uroczystość została przeniesiona do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe dla członków Szkolnych Kół Caritas. Idea miłosierdzia została wyrażona w spotkaniu z drugim człowiekiem.

Ostatnim punktem podziękowania młodym wolontariuszom było wręczenie Złotych Medali w kształcie Serca. Każdy z nich jest Zwycięzcą! Wolontariusz Caritas to Człowiek o Złotym sercu!!!

Caritas Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej dziękuje za czynny udział w tworzeniu i rozwoju Szkolnych Kół Caritas, owocną współpracę, wrażliwość, empatię, czas bezinteresownie poświęcony na rzecz niesienia dobra oraz energię i gotowość do działania na rzecz potrzebujących.

Patronat nad wydarzeniem objął:

J.E. Ks. Bp Marian Rojek,

i Pan Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk.

Partnerem projektu są:

– Fundacja LOTTO im H. Konopackiej,

– Caritas Polska,

– Fundacja PZU.

Patronat medialny:

– TVP 3 Lublin,

– Katolickie Radio Zamość.

Źródło: Artykuł nadesłany

Poprzedni artykułMajówka z Zamojskim Domem Kultury
Następny artykułWręczyli puchary najlepszym zespołom w XXI Zawodach Modeli Latających Balonów na Ogrzane Powietrze (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments