Sitaniec: 71-latek, na pasach wjeżdża w 13-latka

0
1849

W Sitańcu na DK 17 kierujący Renault na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego po pasach chłopca. 13-latek trafił do szpitala. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń. Apelujemy o ostrożność na drodze, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w Sitańcu na drodze krajowej numer 17. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący Renault poruszał się w stronę Zamościa. Przed przejściem dla pieszych zdecydował się ominąć stojący przed pasami pojazd. Wykonując ten manewr potrącił przechodzącego w tym czasie przez przejście chłopca.

Po zderzeniu z samochodem 13-latek z Zamościa został przewieziony do szpitala. Na szczęście wykonane badania medyczne wykazały, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń. Renault kierował 71-letni mieszkaniec gminy Stary Zamość. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Policjanci za pokwitowaniem zatrzymali kierowcy Renault prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

W czasie, gdy na miejscu zdarzenia pracowali policjanci ruch na „krajówce” był utrudniony i odbywał się wahadłowo. Ustalamy szczegółowy przebieg i okoliczności zdarzenia.

Przypominamy, że na drodze należy zachować ostrożność. Szczególne skupienie powinno towarzyszyć kierowcom zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych. Tam w każdej chwili na drodze mogą znaleźć się piesi.

Źródło: KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

361 219237 Sitaniec: 71-latek, na pasach wjeżdża w 13-latka

Poprzedni artykuł,,Ocalić pamięć Katynia – żywa lekcja historii w Bursie Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu”
Następny artykułZamość: 60-latek stracił 135 000. Uwierzył 30 lat młodszej “żołnierce USA”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments