Muzyczna majówka w Winnicy Gronowscy – koncert zespołu Dorośli (zdjęcia)

0
228

Już 30 kwietnia, w niedzielę, w niezwykłej scenerii Winnicy Gronowscy w miejscowości Łukowa odbędzie się plenerowy koncert zespołu Dorośli.

W otoczeniu krzewów winorośli, zespół zaprezentuje swój drugi krążek zatytułowany “Nieważne”. To dziewięć przepięknych piosenek o relacji ze światem, drugim człowiekiem, bliskości, przyciąganiu i odpychaniu. Klimatem płyta wpisuje się w nurt slow-life a swoim ciepłym akustycznym brzmieniem nawiązuje do najznamienitszych dokonań współczesnego amerykańskiego folku. Sporo tu nawiązań do Simona i Garfunkela, Cohena, J.J. Cale’a czy Velvet Underground. W warstwie instrumentalnej Dorośli sięgają po klasyczne rozwiązania. Wiolonczela, głosy, akustyczne i elektryczne gitary, pianino to podstawowa paleta brzmieniowa zespołu.

Utwory zostały zarejestrowane na żywo w opuszczonej łemkowskiej chacie w miejscowości Śnietnica, gdzie zespół tworzy, próbuje i organizuje rozmaite wydarzenia kulturalne.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod adresem [email protected] .

Podczas koncertu przeprowadzona będzie zbiórka na honorarium dla Artystów.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa obrazów znanej na Lubelszczyźnie artystki Renaty Szuryga  https://www.facebook.com/renata.szuryga

Dla gości na miejscu sprzedaż wina na kieliszki (i butelki) oraz lokalnych przekąsek.

Miejsce: Winnica Gronowscy, Łukowa 167, 23-412 Łukowa

Termin wydarzenia: 30 kwietnia 2023, godz. 16:00 – 20:00

Koncert zespołu “Dorośli” godz. 17:00 – 18:30

https://www.facebook.com/events/518225797181743

Źródło: artykuł nadesłany

Poprzedni artykuł“Niebieska linia” w Kinie Konesera, opowieść o przebaczeniu
Następny artykułRuszyła wypożyczalnia rowerów miejskich w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments