Hrubieszów: Policja zabezpiecza protest rolników

0
380

Protest odbywa się na ul. Nowej przed przejazdem kolejowym. Ze względu bezpieczeństwa protestujących nie dopuszczamy do wchodzenia na tory przez uczestników protestu. Jest to jednocześnie teren Kolejowego Przejścia Granicznego w Hrubieszowie, na którego blokadę zgody nie wyraża Straż Graniczna. Jesteśmy świadomi zagrożenia jakie mogłoby to spowodować. Protest został zaplanowany przez rolników od godz. 10.00 i ma potrwać do 19 kwietnia br. Naszym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników protestu, jak również podróżujących i osób postronnych.

Przez cały czas protestu będziemy czuwać nad bezpieczeństwem osób podróżujących oraz uczestników zgromadzenia. Kierując się względami bezpieczeństwa w ruchu kolejowym, przy jednoczesnym braku zgody Straży Granicznej ze względu na fakt, że miejsce to jest częścią Kolejowego Przejścia Granicznego w Hrubieszowie, nie możemy dopuścić na wchodzenie osób na torowisko. Jesteśmy świadomi zagrożenia jakie mogłoby to spowodować.

Policjanci mogą w sposób bezpieczny i błyskawiczny  zablokować część drogi, zorganizować objazdy i kierować ruchem drogowym, natomiast zastosowanie takich rozwiązań, nie jest w pełni możliwe w przypadku ruchu kolejowego. Naszym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników protestu, jak również podróżujących i osób postronnych.

Apelujemy o zachowanie w tym miejscu szczególnej ostrożności, oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

nadkomisarz Andrzej Fijołek

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

Poprzedni artykułW Zamojskich Premierach Teatralnych wystąpią 4 teatry. Dwie sztuki będą w wykonaniu seniorów
Następny artykułPrzed nami ostatni weekend LOTTO Superligi sezonu 2022/2023
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments