Wiosenny koncert w kawiarni Arabeska

0
263

Marek Andrzejewski i Katarzyna Kacha Kowanek zapraszają na wyjątkowy koncert wiosenny ŹRÓDŁA! Znajdą się w nim piękne tradycyjne pieśni wielu kultur kresowych oraz optymistyczne i pogodne piosenki autorskie. Marek Andrzejewski i Katarzyna Kacha Kowanek są jednymi z bardziej znanych artystów Lubelskiej Federacji Bardów. Będzie to przepiękny koncert poezji śpiewanej.

ŹRÓDŁA – KONCERT WIOSENNY 

14 KWIETNIA , godz. 18.00

Arabeska kawiarnia & cocktail bar, ul. Bazyliańska 1 (Stare Miasto Zamość) 

Koszt BILETU to 50 zł/ os. 

Rezerwacja i informacje: 516 080 055

Link do wydarzenia na Facebook: https://www.facebook.com/events/159176353377566/?ref=newsfeed

Warto zapoznać się z krótką notą biograficzną o artystach:

Marek Andrzejewski to autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Laureat głównych nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskim Festiwalu Recitali w Siedlcach, Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie i wielu innych. W latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja” i z teatrem „Gardzienice”. Jako wokalista i kompozytor brał udział w przedstawieniu “Album rodzinny” teatru Grupa Chwilowa. Publikował teksty w “Akcencie” i w piśmie “Piosenka”. Utwór “Jak listy” z debiutanckiej płyty „Trolejbusowy batyskaf” uzyskał status leitmotif “Krainy Łagodności” – nurtu piosenki literackiej i poetyckiej. Dotarł do szerokiego grona słuchaczy, zaś cały debiutancki album do dziś stanowi kanon polskiej piosenki autorskiej. Marek Andrzejewski pisze w “bardowski” sposób o sprawach społecznych i o zależnościach między przyrodą a cywilizacją. O prawdzie, miłości, trudnych wyborach, emocjach, o poszukiwaniu duchowości współczesnego, urzeczowionego człowieka. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, ale jednak frapujące i zapadające w pamięć. Nie dają się łatwo zaszufladkować, można w nich znaleźć elementy jazzu, folku, bossa novy, rocka i ballady.
Artysta ma w swoim dorobku sześć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter” (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018), najnowsza “Wariactwo” (2021) oraz 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów. W ubiegłym roku obchodził trzydziestolecie pracy artystycznej. Prawdziwą wartość Andrzejewskiego oddają koncerty. Ma znakomity kontakt z publicznością, emanuje energią i poczuciem humoru.

Katarzyna Kacha Kowanek urodziła się w Lublinie. Jest skrzypaczką, wokalistką, dyrygentem chóralnym i muzykiem sesyjnym. Absolwentka lubelskiej PSM I i II stopnia oraz Wydziału artystycznego UMCS oraz 4 kierunków podyplomowych. W 1999 roku założyła grupę, grającą muzykę celtycką Samhain (od 2007 roku pod nazwą Sauin), która do dnia dzisiejszego koncertuje w Polsce. To właśnie z tym składem wygrała najważniejsze festiwale folkowe i marynistyczne w naszym kraju w latach 2004-2005. Wielokrotnie zapraszana na Shanties do Krakowa i inne festiwale folku i szant. Jako skrzypaczka i wokalistka nagrała kilkanaście płyt w różnym stylu od folku po klasykę.
Od prawie 20 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel i pedagog. Jako dyrygent ma kilkunastoletnie doświadczenie prowadzenia chórów różnego typu.
Od 2006 roku związana z Lubelską Federacją Bardów – grupą autorów i kompozytorów piosenki autorskiej i poezji śpiewanej, z którą można ją najczęściej zobaczyć na scenie. 

koncert arabeska kwiecien Wiosenny koncert w kawiarni Arabeska

Poprzedni artykułPrezentujemy aktualne oferty płatnych staży. Stan na dzień 11.04.br.
Następny artykułWystawa fotografii Leszka Górskiego pt. “Acid” już w ten piątek, tj.14 kwietnia (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments