Powiat zamojski ponownie przekazał dary dla dzieci z Łucka

0
136

W miniony wtorek (04.04) Starosta Zamojski Stanisław Grześko w imieniu Powiatu Zamojskiego oraz partnerskiego Powiatu Schwäbisch Hall po raz kolejny przekazał dary dzieciom z Łucka. W paczkach znajdowały się m.in. produkty spożywcze, które pomogą ukraińskim rodzinom w przygotowaniu do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. 

Do akcji włączyło się również Technikum im. J. Zamoyskiego w Zwierzyńcu, w którym w chwili obecnej uczy się ponad 20 uczniów z Ukrainy. Jak mówi dyrektor technikum Waldemar Gardiasz – „Jest to młodzież zdolna i ambitna. Uważam, że rozwijają się u nas bardzo pozytywnie i wnoszą wiele fajnych rzeczy do szkolnej społeczności.”

Wizyta delegacji Powiatu Zamojskiego w Łucku miała również na celu nawiązanie współpracy „Centrum Rehabilitacji Medycznej Kombatantów Łuckiej Hromady Terytorialnej” z Samodzielnym Publicznym Sanatorium Rehabilitacyjnym im. J. Korczaka w Krasnobrodzie, w ramach programu Interreg Polska – Ukraina. W spotkaniu z Zastępcą Mera miasta Łuck Iryną Czebeluk oraz Igorem Gnietniowym, p. o. dyrektora Przedsiębiorstwa Komunalnego „Centrum Rehabilitacji Medycznej Kombatantów Łuckiej Hromady Terytorialnej” wzięli udział Starosta Zamojski Stanisław Grześko oraz Barbara Kowal, dyrektor Samodzielnego Publicznego Sanatorium Rehabilitacyjnego im. J. Korczaka w Krasnobrodzie. Podczas rozmów omówiono szczegóły przyszłej partnerskiej współpracy.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Poprzedni artykułPromocja książki “Jest takie miejsce, jest taki kraj” w Bursie Międzyszkolnej Nr 2 (zdjęcia)
Następny artykułKampania społeczna “Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments