Pobiegną w Nieliszu. Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju zaprasza na “Olejarską dychę”

0
383

Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju serdecznie zaprasza do udziału w biegu Olejarska Dycha i II Mistrzostwach Polski Olejarzy, które odbędą się 14 maja 2023 r. w Nieliszu.

Ciągnące się po horyzont żółte pola kwitnącego rzepaku, błękit majowego nieba, ciche leśne ścieżki, meta i wspólny posiłek na plaży nad szumiącą wodą zbiornika Nielisz to główne atrakcje nowej imprezy” czytamy na stronie Polskiego Stowarzyszenie Producentów Oleju.

Start biegu zaplanowany jest na godzinę 10:00, 14 maja 2023,  w miejscowości Nielisz nieopodal Szczebrzeszyna. Przewidziany dystans to 10 km, a trasa wyznaczona zostanie polnymi i leśnymi ścieżkami, z niewielkimi odcinkami asfaltem,  prowadzącymi na plażę,  gdzie będzie meta biegu, wspólny posiłek i dekoracje. Zakładany limit czasu wynosi 90 minut, co pozwoli ukończyć bieg w limicie również początkującym zawodnikom.

Do udziału w biegu zapisało się już ponad 100 zawodników.

W miejscowości Nielisz, nad zalewem o tej samej nazwie, z trasą biegnącą przez kwitnące pola rzepaku, odbędzie się I edycja biegu Olejarska Dycha.  Pomysłodawcą wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, a cele imprezy to promocja biegania w branży olejarskiej, komunikacja korzyści płynących z włączenia oleju rzepakowego do diety sportowca-amatora oraz zorganizowanie imprezy, która na stałe wejdzie do kalendarzy pasjonatów biegania w terenie” podkreśla PSPO.

W ramach wydarzenia odbędą się II Mistrzostwa Polski Olejarzy (klasyfikacja branżowa). Osoby uprawnione do startu w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy to przedstawiciele zakładów tłuszczowych i firm produkujących olej rzepakowy, rolnicy – producenci rzepaku, członkowie organizacji branżowych tj. Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju (PSPO) oraz Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych (KZPRiRB). Chęć udziału w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy należy zaznaczyć w formularzu zgłoszeń online. Biorąc pod uwagę pobliski Zakład Tłuszczowy w Bodaczowie oraz uprawy rzepaku w regionie, PSPO liczy na dużą frekwencję osób z branży!

Wszyscy uczestnicy otrzymają imienny numer startowy, pamiątkową chustę z logo wydarzenia, torbę bawełnianą oraz butelkę oleju rzepakowego z limitowanej serii. Na trasie przewidziane są punkty nawodnienia, a na mecie – posiłek regeneracyjny. Na zawodników, którzy ukończą bieg w limicie, czekać będzie pamiątkowy odlewany medal na mecie.
Organizatorzy zaplanowali klasyfikację OPEN K/M, trzy dodatkowe klasyfikacje wiekowe K/M oraz klasyfikację branżową. Zawodnicy, które zajmą miejsca I-III K/M  we wspomnianych klasyfikacjach otrzymają pamiątkowe statuetki i upominki. Klasyfikacja wiekowa oraz branżowa dublują się z OPEN.

Zapisy online: https://b4sportonline.pl/olejarska_dycha/  do dnia 8 maja 2023 r. Wysokość opłaty startowej to 40 zł.

Po upływie tego terminu zapisy możliwe będą w Biurze Zawodów w dniu wydarzenia, tj 14 maja 2023 (niedziela), a wysokość opłaty startowej w dniu imprezy wyniesie 60 zł.

Biuro Zawodów będzie działało w miasteczku biegowym w godzinach 8:00-9:30.

Zdjęcie: źródło Facebook PSPO

Poprzedni artykułPraca za granicą czeka! Publikujemy najnowsze oferty pracy z PUP w Zamościu, stan na dzień 3.04.br.
Następny artykuł46. Konkurs Wielkanocny rozstrzygnięty!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments