W Zamościu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

0
713

W dniu 28 marca br., w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu, przeprowadzono eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, ma na celu odpowiednie kształtowanie świadomości młodych ludzi w kwestii ogólnie rozumianego bezpieczeństwa pożarowego w szczególności: znajomości przepisów przeciwpożarowych, zagrożeń powodowanych przez tlenek węgla. Ponadto Turniej systematyzuje, wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej jak również pielęgnuje
i utrwala historię i tradycję ruchu strażackiego. Liczymy, że wiadomości uzyskane przez młodych ludzi, w ramach tego Turnieju, zaprocentują w przyszłości, kształtując odpowiednie zachowania w przypadku wystąpienia różnych zagrożeń.

Do turnieju przystąpiło 24 uczestników – zwycięzców eliminacji gminnych z terenu 11 gmin powiatu zamojskiego oraz miasta Zamość. Turniej był zorganizowany w trzech grupach wiekowych dla: uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pierwszy etap eliminacji polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 20 pytań. Najlepsze osoby z każdej grupy zakwalifikowały się do ścisłego finału – eliminacji ustnych, w którym trzeba było udzielić szerszej odpowiedzi na kolejne, dość trudne pytania. Wyniki eliminacji powiatowych przedstawiają się następująco:

I GRUPA – uczniowie klasy I-IV szkół podstawowych

  1. Sebastian Jaszek – SP w Horyszowie Polskim

  2. Hanna Molas – SP w Wierzbie

  3. Nikodem Szwal – SP w Dębowcu

II GRUPA – uczniowie klasy V-VIII szkół podstawowych

  1. Dawid Cisek – SP w Białowoli

  2. Julia Dumała – SP w Tworyczowie

  3. Julia Pupiec – SP w Wierzbie

III GRUPA – uczniowie szkół ponadpodstawowych

  1. Przemysław Orzechowski – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu

  2. Bartłomiej Gałan – Zespół Szkół w Krasnobrodzie

  3. Amelia Seń – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Grabowcu

Zwycięzcy w nagrodę otrzymali głośniki mobilne, zestawy bezprzewodowe i słuchawki. Dla pozostałych uczestników oprócz pamiątkowych dyplomów przewidziano upominki. Fundatorem nagród rzeczowych i drobnych upominków było Starostwo Powiatowe w Zamościu. Poczęstunek ufundował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zamościu.

Laureaci (pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych) uzyskali prawo reprezentowania powiatu w eliminacjach wojewódzkich.

Zmagania turniejowe uświetnili: Stanisław Grześko starosta zamojski i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP, oraz płk w st. spocz. Mieczysław Skiba.

Źródło: Z-ca Oficera Prasowego KM PSP w Zamościu  mł. bryg. Marcin Żulewski

turniej otwp W Zamościu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Poprzedni artykułJak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?
Następny artykułKarta Zamościanina – wnioski możemy składać od 3 kwietnia – publikujemy system zniżek
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments