20 tys. zł. z budżetu miasta na kościół p.w. św. Mikołaja i zabytkową willę przy ulicy Reymonta

0
445

Na ostatniej sesji Rady Miasta Zamość (27.03) radni przyznali 15 tys. złotych na odnowienie zabytkowego kościoła p.w. św. Mikołaja oraz 5 tys. złotych na remont ponad stuletniej willi przy ulicy Władysława Reymonta w Zamościu. Dotacja przyznana została z budżetu miasta.

Do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie prac w Kościele Redemptorystów św. Mikołaja w Zamościu. Wnioskujemy o kwotę 1,5 mln złotych. Odpowiedzi spodziewamy się w połowie kwietnia” mówi o. Marek Mirus, rektor Kościoła Redemptorystów św. Mikołaja w Zamościu.

Prace zaplanowane są głównie wewnątrz kościoła. Są to prace budowlane i konserwatorskie w kaplicach bocznych, prezbiterium, przy sztukaterii bocznych absyd, i hełmu nad nawą główną. Wymiana okien i renowacja posadzki w prezbiterium. Skuwanie i bicie tynków, renowacja kopuły kościoła, wymiana posadzki na chórze. Finisz prac przewidziany jest na koniec grudnia tego roku.

Inna dotacja zostanie przyznana na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane dla zabytkowej willi z 1908 roku przy ulicy Władysława Reymonta w Zamościu. Radni zdecydowali, iż będzie to wsparcie w kwocie wysokości 5 tys. złotych. Kwota przeznaczona będzie na dofinansowanie wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, wraz z montażem.

Całkowity koszt remontu willi to około 400 tys. złotych.

Jak widzimy, miejska dotacja to tylko kropla w morzu potrzeb. Ale grosz do grosza…

Poprzedni artykułKarta Zamościanina – wnioski możemy składać od 3 kwietnia – publikujemy system zniżek
Następny artykułBudmat zmodernizuje obiekt pod tymczasowe miejsce pobytu dla uchodźców z Ukrainy (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments