Zamojscy radni zagłosowali w obronie dobrego imienia Jana Pawła II

0
330

Podczas wczorajszej (27.03) sesji Rady Miasta w porządku obrad pojawił się projekt uchwały, którym zamojscy radni zajęli stanowisko w sprawie „Obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II” przygotowany został przez siedmiu radnych.

Są to: Franciszek Josik, Leszek Tabiszewski, Krzysztof Sowa, Andrzej Szpatuśko, Szczepan Kitka, Marek Walewander oraz Piotr Błażewicz. Za przyjęciem wniosku głosowało 11 radnych, dziewięć osób nie oddało głosu, pomimo tego, że brali udział w sesji. Nikt się nie wstrzymał od głosu i nikt nie był przeciwny.

W sprawie głos zabrał Marek Walewander mówiąc: „Uchwała nie jest polityczna, nie może podzielić nas jako radnych, osoba Jana Pawła II sprawiła, że świat stał się trochę inny.”

Dariusz Zagdański przypomniał rys historyczny: „Jan Paweł II jest honorowym obywatelem miasta Zamość od 1999 roku, szpital wojewódzki nazwany został imieniem Jana Pawła II , jedna z głównych arterii nazwana jest imieniem papieża.”

Radny Dariusz Zagdański zadał też pytanie: „W jaki sposób prezydent Zamościa będzie realizował tę uchwałę?”

Radny Grzegorz Podgórski powiedział: „Po raz kolejny zajmujemy się sprawami, które nie dotyczą miasta i nie powinny być tematem na sesji rady miasta, ja w tej sprawie nie zagłosuję”

Część radnych przyznała, że na sesji Rady Miasta nie powinno się procedować tej uchwały.

Kilku innych radnych była tego samego zdania.

Na sesji głosowano jeszcze nad jednym projektem uchwały.

„W sprawie wykorzystywania imienia i autorytetu św. Jana Pawła II do bieżącej walki politycznej

Pod projektem podpisał się Rafał Zwolak, radny miejski. Uzasadnił projekt uchwały jednym zdaniem: „Imię i autorytet św. Jana Pawła II jest dobrem ogólnonarodowym i wartości te nie mogą być wykorzystywane do bieżącej walki politycznej”.

Piotr Błażewicz, przewodniczący zamojskiej Rady Miejskiej zwrócił uwagę, że: „Projekty wzajemnie się uzupełniają.”

W tym wypadku za przyjęciem uchwały zagłosowało 15 radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu, nikt nie był przeciwny. Troje radnych wcale nie zagłosowało.

Poprzedni artykułFestiwal Polska od Kuchni – trwają zapisy do konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich
Następny artykułPożar domu w Majdanie Sitanieckim. Znamy szczegóły (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments