Zamojski “stary szpital” zajmuje 5 miejsce w Polsce w rankingu najlepszych ośrodków onkologicznych

0
3826

Zamojski Szpital Niepubliczny zajmuje obecnie 5 miejsce w Polsce w rankingu ośrodków onkologicznych przyjaznych pacjentom! 

5 miesięcy temu Onkofundacja Alivia ogłosiła konkurs na szpital onkologiczny dziesięciolecia oraz lekarza przyjaznego chorym na raka. Jego celem jest wyróżnienie ośrodków onkologicznych oraz lekarzy, którzy dbają o wysoki poziom satysfakcji pacjentów. O tym, kto wygra zdecydują chorzy oraz ich bliscy! Głosowanie potrwa do 30 kwietnia 2023 roku. 

Co roku ponad 170 tysięcy Polaków słyszy diagnozę nowotwór. Chorzy, którzy mają poddać się leczeniu onkologicznemu często zastanawiają się, gdzie będą mieli zapewnioną najlepszą opiekę. Zarówno wybór placówki medycznej, jak i lekarza nie powinien być przypadkowy. Niestety w Polsce nie istnieje publiczna i rzetelna baza ośrodków oraz specjalistów zajmujących się leczeniem raka. Pacjenci zmuszeni są do szukania informacji o jakości opieki na własną rękę. 

Z pomocą przychodzi Onkofundacja Alivia, która od 2013 roku prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa.pl. To miejsce, gdzie zarówno pacjenci jak i ich bliscy mogą wyrazić swoją opinię na temat danej placówki lub lekarza oraz zapoznać się z ocenami innych osób. Na portalu Onkomapa.pl zamieszczono już ponad 25 tysięcy ocen! 

“Onkomapa cieszy się dużą popularnością i zaufaniem wśród pacjentów onkologicznych. Umożliwia wyszukiwanie ośrodków i lekarzy z użyciem filtrów lokalizacji, programu lekowego oraz ocen dokonanych przez pacjentów z konkretnym typem nowotworu. To ważne, aby przed wyborem specjalisty czy placówki medycznej móc zapoznać się z opiniami osób, które znajdowały się w podobnej sytuacji” – mówi Agnieszka Dolna z Onkofundacji Alivia.

Czas docenić wyjątkowych lekarzy i ośrodki onkologiczne

W tym roku Alivia chce podsumować 10 lat istnienia portalu i wyróżnić najwyżej oceniane ośrodki medyczne i specjalistów na portalu Onkomapa.pl w Polsce i w poszczególnych województwach. Chorzy oraz ich bliscy mogą oddawać swoje głosy za pośrednictwem formularza na stronie Onkomapa.pl. Głosowanie potrwa do 30 kwietnia 2023 roku. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec. Pełny regulamin konkursu oraz aktualny ranking dostępne są na stronie: www.onkomapa.pl

Zamojski Szpital Niepubliczny liderem w województwie lubelskim!

W województwie lubelskim w rankingu prowadzi: Zamojski Szpital Niepubliczny, znajdujący się przy ul. Peowiaków 1. Placówkę oceniły już 184 osoby, a średnia ocen wyniosła 4.6/5 punktów! Ośrodek zajmuje również wysokie, piąte miejsce w rankingu ogólnopolskim.

Pacjenci chwalą ośrodek między innymi za bardzo dobrą opiekę i organizację leczenia. “Placówka w sposób odpowiedzialny podchodzi do zagadnień lecznictwa, a przy tym nie pozostaje obojętny na samego Pacjenta. Oby takich placówek było więcej” – pisze jeden z pacjentów. 

Pozytywne opinie płyną też od osób towarzyszących chorym w trakcie wizyt i leczenia w ośrodku: “Bardzo polecam oddział i personel oddziału hematologii. Wspaniałe pielęgniarki, pełne empatii do drugiego człowieka”.

Trwa też głosowanie na najbardziej przyjaznego lekarza w Polsce i w województwie lubelskim. Chorzy na raka mogą docenić specjalistów m.in. za uprzejmość, otwartość czy zainteresowanie problemami zdrowotnymi pacjenta. Najlepiej ocenieni lekarze zostaną wyróżnieni przez Onkofundację Alivia i zaproszeni na największą konferencję onkologiczną w Europie – ESMO 2023

Patronat honorowy: Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec

Partnerzy: Fundacja MYPACJENCI, Ogólnopolska Federacja Onkologiczna

Patronat medialny: Portal onkologiczny www.zwrotnikraka.pl 

 

Poprzedni artykułTrwa nabór do Programu “Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023
Następny artykułZ ostatniej chwili. Udostępnij! Zaginął 14-latek!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments