Drugi nabór wniosków o dotację na wymianę starych pieców już rozpoczęty

0
377

W budżecie miasta Zamość nadal dostępne są środki na udzielenie dotacji na wymianę starych systemów grzewczych. W pierwszym naborze, który odbył się w pierwszej połowie lutego 2023 r., wpłynęło 17 wniosków o udzielenie dotacji. Zgodnie z zapisami Regulaminu udzielania dotacji można ogłosić ponowny nabór wniosków w przypadku braku wystarczającej liczby chętnych.

Kompletne wnioski wraz z wymaganymi załącznikami składa się w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zamość (parter Ratusza) od 20 marca do 31 marca 2023 r. Formularz wniosku o udzielenie dotacji na 2023 r. wraz z wymaganymi załącznikami jest dostępny w Biurze Obsługi Interesanta, ul. Rynek Wielki 13, w budynku Urzędu Miasta Zamość przy ul. Partyzantów 10 oraz w Biuletynie Informacji Publicznej https://umzamosc.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6, w zakładkach Informacje o środowisku → Wnioski.

Dotacja celowa może być udzielona na dofinansowanie kosztów obejmujących zmianę systemu ogrzewania, opartego na paliwie stałym i trwałym zastąpieniu ich przez nowe, wysokosprawne i ekologiczne źródło ogrzewania (kocioł opalany paliwem gazowym, podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej). Zmiana obejmuje: zakup, dostawę i montaż nowego źródła ciepła, demontaż i zniszczenie starego źródła ciepła.

Zasady przyznawania i wysokość dotacji pozostały niezmienione w porównaniu do pierwszego naboru. Osoby fizyczne mogą otrzymać maksymalnie 6 000 zł (do 60% kosztów wykonania zadania). Wnioski mogą składać także wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne i przedsiębiorcy.

Poprzedni artykułWprowadzenie czasowej organizacji ruchu na czas robót na ulicy Szczebrzeskiej 23.03.br
Następny artykułNa zamojskie ulice wróciły hulajnogi
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments