Jak urządzić ogród małym kosztem

0
303

Wiadomo, że zakładanie ogrodu wiąże się zawsze ze sporymi kosztami. Trzeba pomyśleć o roślinach, dobrej ziemi, nawozach oraz o dekorze i zrobieniu ścieżek. Niewątpliwie najwięcej pieniędzy pochłaniają bardzo często meble wypoczynkowe. Dlatego też zanim zdecydujesz się na kupno konkretnego zestawu, zrób dokładny przegląd rynku, aby wybrać najlepszą ofertę.

Gdzie i jakie meble kupić do ogrodu?

Jeśli chcesz zaaranżować w swoim przydomowym ogrodzie strefę wypoczynkową, najważniejsze są wygodne i solidne meble. Nie musisz kupować potężnych zestawów ogrodowych, które składają się z rozłożystych narożników i dużych stołów, aby uzyskać wymarzony efekt. Wystarczy jeden mini stoli kawowy, dwa fotele i ewentualnie nieduża sofa. W  najtańszych zestawach ogrodowych spotyka się najczęściej meble wykonane z plastiku, który jest niestety mniej trwały niż inne surowce. Jeśli jednak wolisz meble solidniejsze, np. z mocnego technorattanu, przejrzyj oferty większych sklepów ogrodniczych. Często dostępne są atrakcyjne promocje, jak np. wyprzedaż mebli ogrodowych na Meblobranie.pl. Nie uszczuplając zanadto portfel, a można kupić porządny zestaw mebli ogrodowych, który posłuży przez kilka sezonów.

Proste, tanie, designerskie

Aranżowanie ogrodu wiąże się z kupnem materiałów wykończeniowych i dekoracji. To dosyć drogie rzeczy, ale zawsze można wykorzystać te “z drugiej ręki. Po pierwsze zorganizuj gruz, kamienie, stare cegły, które nie są już nikomu potrzebne,  Ty za ich pomocą stworzysz efektowną przestrzeń w ogrodzie. Przydadzą się do usypania rabatek, wyłożenia ścieżek czy zrobienia wzniesień.

Koniecznie zainstaluj w swoim ogrodzie oświetlenie, przede wszystkim to nastrojowe. Możesz kupić kilka małych kinkietów z ruchomymi głowicami. Warto pomyśleć nad samodzielnym wykonaniem klimatycznych lampek. Natomiast inne dekoracje do ogrodu możesz kupić na giełdach staroci lub na portalach ogłoszeniowych. Można wykorzystać palety na skrzynki lub donice lub zrobić z nich wygodne siedziska.

Pomysłów na organizację taniego ogrodu jest dużo. Nawet najmniejsza działka może wyglądać atrakcyjnie, jeśli zostanie zaaranżowana z ciekawym konceptem.

 

Poprzedni artykułKonsultacje ultrasonograficzne w chorobach płuc
Następny artykułKsiążnica Zamojska zaprasza na spektakl Mała Księżniczka. Wstęp darmowy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments