Nie jest dobrze. 4 potrącenia, 2 osoby nie żyją

0
4539

Wczoraj na jednej z włodawskich ulic kierujący Iveco typu laweta potrącił przechodzące przez przejście dwie dziewczynki. Poszkodowane (13 i 14 latka) z potłuczeniami zostały przewiezione do szpitala. Niestety tyle szczęścia nie mieli potrąceni dwaj mężczyźni. W miejscowości Bystrzyca pow. lubelski na przejściu dla pieszych zginął 40 latek potrącony przez pijanego kierującego Volvo . Z kolei 32-latek w powiecie tomaszowskim stracił życie pod kolami Audi.

Włodawa – potrącone nastolatki

Do potrącenia nastolatek doszło wczoraj na jednej z włodawskich ulic. Kierujący Iveco typu laweta na przejściu potrącił przechodzące przez przejście dwie dziewczynki. Poszkodowane z potłuczeniami zostały przewiezione do szpitala.

Wczoraj po godzinie 19:00 dyżurny włodawskiej komendy został poinformowany o potrąceniu dwóch dziewczynek na jednej z ulic Włodawy. Natychmiast skierował tam policjantów. Jak się wstępnie okazało, 63-letni mieszkaniec gminy Włodawa kierując pojazdem marki Iveco typu laweta na przejściu dla pieszych potrącił znajdujące się na przejściu 14-latkę oraz 13-latkę.

Poszkodowane zostały zabrane do szpitala Dziecięcego w Lublinie z potłuczeniami ciała. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają włodawscy policjanci.

Powiat tomaszowski – wypadek śmiertelny

Wczoraj o godz. 19.45 na prostym odcinku drogi powiatowej w m. Łaszczów, kierujący Audi 20-latek najechał na 32-latka. Mężczyzna trafił do szpitala, niestety dziś nad ranem zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. 20-letni kierowca był trzeźwy.

W tym czasie na drodze panowały trudne warunki atmosferyczne – opady śniegu. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Dokładne okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wykonują policjanci z Tomaszowa Lubelskiego.

Powiat lubelski – śmiertelne potrącenie na przejściu. Kierujący pijany.

Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce o godzinie 21.55 w miejscowości Bystrzyca. 39-latek kierujący Volvo potrącił 40-latka na przejściu. Pieszy zmarł na miejscu.  Jak ustalili policjanci kierujący był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 1,2 promila. Pobrana został od niego również krew do dalszych badań. Kierujący został zatrzymany.

W związku z występującymi złymi warunkami atmosferycznymi w postaci opadów śniegu/śniegu z deszczem apelujemy do kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze. Pamiętajmy że, opad oraz przymrozki sprawiają, że droga jest śliska, czyli droga hamowania auta znacząco się wydłuża. Wtedy kierujący nie zdąży natychmiast zatrzymać samochodu. Ponadto towarzysząca opadom śliska nawierzchnia jezdni sprzyjają stłuczkom i potrąceniom.

nadkomisarz Andrzej Fijołek
Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

68 217734 Nie jest dobrze. 4 potrącenia, 2 osoby nie żyją68 217731 Nie jest dobrze. 4 potrącenia, 2 osoby nie żyją

 

Poprzedni artykułDobra wiadomość. W Zamościu powstanie “Elektryczny Las”
Następny artykułJest praca w Zamościu. Prezentujemy oferty pracy z PUP w Zamościu. Stan na 13.03.br.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments