Zamość: groził, że “otworzy ogień” w pomieszczeniu z odkręconym gazem

0
4643

Policjanci z Zamościa zatrzymali 35-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna miał zasądzone kary w łącznej wysokości 3 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież i naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Poszukiwany chcąc uniknąć zatrzymania zagroził, że „otworzy” ogień w pomieszczeniu, w którym wcześniej odkręcił butlę z gazem.

Wczoraj policjanci Wydziału Patrolowo Interwencyjnego zamojskiej komendy weryfikując informacje na temat miejsca ukrywania się osoby poszukiwanej pojechali do mieszkania na jednym z osiedli na terenie miasta. Pomimo pukania nikt nie otwierał drzwi. Z wnętrza słyszeli jednak odgłosy świadczące o tym, że ktoś jest w środku. Po chwili odezwał się mężczyzna mówiąc, że odkręcił butlę z gazem. Zagroził, że jeśli służby podejmą próbę siłowego otworzenia drzwi – „otworzy” ogień.

Na miejsce przyjechały zastępy zamojskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz załoga karetki pogotowia. Strażacy sprawdzili stężenie gazu na klatce schodowej uzyskując wynik negatywny. Policjanci kontynuowali rozmowę z mężczyzną, który po kilku minutach otworzył drzwi.

35-latek z Zamościa został zatrzymany. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży oraz naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Do odsiadki ma łącznie 3 lata i 3 miesiące. Poszukiwany trafił do zakładu karnego.

Źródło: KMP Zamośc, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

zrzut ekranu 2023 03 11 o 105423 Zamość: groził, że

 

 

Poprzedni artykułWypadek śmiertelny. Nie żyje kierowca Toyoty
Następny artykułDobra wiadomość. W Zamościu powstanie “Elektryczny Las”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments