Rusza budowa lotniska w Mokrem

0
1027

Jeszcze rok temu, na terenie lotniska w Mokrem stacjonowali żołnierze amerykańscy z 82. Dywizji Powietrznodesantowej, a już niebawem będzie to plac budowy.

W piątek, 3 marca, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zamościu, przedstawiciele Powiatu Zamojskiego podpisali umowy na realizację inwestycji pn. ,,Przebudowa lotniska Zamość-EPZA-realizacja zadania pn. Zmiana eksploatacyjnych i technicznych cech lotniska Zamość-EPZA w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”.

Największą część prac zrealizuje Zakład Remontowo-Transportowy „Drogmost” z Mokrego. Według dokumentów przetargowych, prace polegające na przebudowie lotniska mają pochłonąć 6,5 mln. Firma Usługi Blacharsko-Dekarskie Grzegorza Gałana z Majdanu Wielkiego ma postawić ogrodzenie za 680 tys. Oświetlenie pasa startowego oraz tzw. światła krawędziowe, ma wykonać Heli Factor z Warszawy. Ta część prac ma pochłonąć 1,7 mln. Funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego będzie pełnić zamojska firma Mako Consulting Magda Kobojek- Łokaj

Pierwotnie, Starostwo zakładało, że ta ważna inwestycja zamknie się w kwocie ok. 4,5 mln. Teraz wiadomo, że będzie to wartość dwukrotnie wyższa. Całkowity koszt inwestycji to 8.873.899,98 zł, z czego 3.082.240,00 złto środki pochodzące z Rządowego Funduszu Polski Ład. Termin zakończenia prac zaplanowany jest na 3 września 2023 r.

Fot. Starostwo Powiatowe

Poprzedni artykułWalka i emocje były- lecz punktów zabrakło w meczu 17. kolejki LOTTO Superligi (zdjęcia)
Następny artykułUDOSTĘPNIJ Zbiórka na budowę Jadłodzielni w Tomaszowie Lubelskim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments