Czołowe zderzenie z autobusem szkolnym. 29-latek poniósł smierć na miejscu (zdjęcia)

0
4976

W Zalesiu (pow. zamojski) kierujący samochodem marki Rover 29-latek zjechał na przeciwny pas i wjechał pod jadący z naprzeciwka autobus przewożący przedszkolaki. Kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu. 5 osób, w tym 4 dzieci trafiło do szpitala. Apelujemy o rozwagę na drodze.

Do wypadku doszło dzisiaj tuż przed godziną 14:00 w miejscowości Zalesie (powiat zamojski) na drodze powiatowej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem marki Rover zjechał na przeciwny pas jezdni i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka autobusem. W wyniku wypadku 29-latek kierujący osobówką został zakleszczony w aucie. Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby wydobyć go z pojazdu. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierowcy autobusu nic się nie stało. Podróżowało z nim 7 przedszkolaków wraz z opiekunką. 5 osób, w tym 4 dzieci zostało przewiezionych do szpitala na badania. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że 42-latek kierujący autokarem był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci pod nadzorem prokuratura. Droga w wyniku wypadku jest zablokowana.

Wyjaśniamy szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze, zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Źródło: KMP Zamość młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

 

 

Poprzedni artykułZ ostatniej chwili: Tragiczny wypadek w Zalesiu
Następny artykułZgłoś usterkę w Zamościu (prezentujemy projekt formularza)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments